Всесвіт масивний і постійно розширюється. Принаймні, таку загальну думку висловили астрономи. І, маючи стільки невідомих про наш ранній Всесвіт, ті самі вчені наполегливо працювали, щоб дізнатися більше про нього. Тепер Джеймсу Веббу вдалося зазирнути ще далі, ніж раніше, щоб спостерігати деякі з найдавніших галактик на світанку Всесвіту.
Звичайно, усі ці звіти ґрунтуються на даних поточних спостережень і даних, які астрономи зібрали з космічного телескопа Джеймса Вебба. Таким чином, не було на 100 відсотків доведено, що це найдальші або найдавніші галактики, які ми коли-небудь бачили. Але навіть можливість того, що ці галактики походять від світанку Всесвіту, вражає.
Тепер астрономи кажуть, що це буде критично важливо довести, що галактики, які спостерігаються за цими даними, насправді належать до раннього Всесвіту. Хоча може здатися, що вони походять із світанку Всесвіту, Емма Кертіс-Лейк, астроном і співавтор нового дослідження даних, каже, що «дуже можливо, що ближчі галактики маскуються під дуже далекі галактики».
На даний момент у астрономів є дві статті про це дослідження. І це лише останнє в низці відкриттів, які зробив Джеймс Вебб, включаючи більш глибокий погляд, який може дозволити нам побачити темну матерію вперше. Вебб також нещодавно зробив чудові нові зображення Титана, одного із супутників Сатурна, який також дуже схожий на Землю.
Навіть перспектива того, що ми якимось чином спостерігали галактики на світанку нашого Всесвіту, є захоплюючою. На жаль, все, що ми можемо зробити на даний момент, це чекати, щоб побачити, як розвиваються дослідження цих даних, і чи ми дійсно помітили галактики, вік яких перевищує 13,4 мільярда років.