Фотографи зробили приголомшливі фотографії «райдужних хмар», які сяють у хмарах. Різнокольорові хмари відомі як полярні стратосферні хмари (PSC) і схожі на полярні сяйва, що спалахують у небі.
Однак ці райдужні хмари не є полярними сяйвами, як ви думаєте. Натомість це хмари, які утворюються лише тоді, коли нижня стратосфера досягає температури нижче мінус 114 градусів за Фаренгейтом (мінус 81 градус за Цельсієм), повідомляє LiveScience.
За звичайними стандартами жодна хмара не утворюється без стратосфери нашої планети, оскільки в цій частині атмосфери занадто сухо. Однак коли стратосфера досягає таких низьких температур, широко розташовані молекули води зливаються в крихітні кристали льоду, утворюючи райдужні хмари.
Потім сонячне світло просвічує ці кристалічні хмари, розсіюючи його та створюючи барвистий ефект, який можна побачити на зображенні вище, а також на фотографіях, зроблених фотографами. Два фотографи зробили ці останні зображення райдужних хмар над Арктикою.
Фотографії були зроблені 25 січня, причому перший набір надійшов від фотографа-любителя Йоніни Гудрун Оскарсдоттір. На фотографіях ви можете побачити, як світло розсіюється крізь райдужні хмари, створюючи ефект полярного сяйва, який привернув стільки уваги до цього захоплюючого явища.
Додаткові фотографії райдужних хмар зробив фотограф Фредрік Бромс, демонструючи барвисту серію вогнів у небі поблизу Тромсе в Норвегії. Обидва набори фотографій можна детально переглянути на сайтах фотографа.
На даний момент відомо про два типи PSC. Перший тип, тип I, складається із суміші кристалів льоду та азотної кислоти, і вони утворюють менш барвисті хмари. Відтінки, які вони створюють, мають більш райдужний відтінок, тому яскравіше відображають красиві райдужні хмари на небі. Їх часто приймають за полярні сяйва.