Хаббл зробив ще одне заворожуюче зображення спіральної галактики. Однак цього разу космічний телескоп також зробив знімок сусідньої зірки, яка сяє так само яскраво, як і її галактичний супутник.
Галактика NGC 5495 знаходиться всього в 300 мільйонах світлових років від нашої планети. Європейське космічне агентство (ЄКА) зробило на останньому зображенні Хаббла чудову спіральну галактику фотографії кількох зірок у межах нашого Чумацького Шляху.
ESA спочатку опублікувало зображення ще у вересні. Однак нещодавно він знову почав обертатися завдяки зіркам Чумацького Шляху всередині нього, які ефективно фотобомбили спіральну галактику, на якій Хаббл зосередився для зображення. Зображення було зроблено за допомогою камери Hubble Wide Field Camera 3, і воно показує передню частину галактики, а також її ядро.
Незважаючи на свій вік, це зображення Хаббла спіральної галактики NGC 5495 показує, наскільки потужним залишається космічний телескоп, навіть після 30 років активного спостереження за нашим Всесвітом. Крім того, оскільки телескоп продовжує працювати у звичайному режимі, він також має потенціал надати космічному телескопу Джеймса Вебба виняткову підтримку під час майбутніх спостережень.
Крім того, Hubble також дав нам унікальний погляд на вплив тесту NASA DART на астероїд Dimorphos, який космічне агентство прагнуло змінити минулого місяця. Завдяки цьому останньому знімку Хаббла ми ще раз нагадуємо про те, скільки життя залишив у собі цей телескоп. Крім того, галактика NGC 5495 вважається галактикою Сейферта з активним галактичним ядром у її центрі.
І це навіть не найгарніше зображення, зроблене Хабблом. Поряд із цим зображенням спіральної галактики Хаббл також зазирнув у глибину туманності Оріона, захопивши серце самої туманності. Космічний телескоп також нещодавно зробив приголомшливу фотографію космічної дитячої кімнати, де темна порожнеча в космосі виглядає як замкова щілина.