Космічний телескоп Хаббл зробив фотографію спіральної галактики, в якій відбувається зореутворення

Хаббл зробив зображення красивої спіральної галактики, у якій з’явилися вусики зореутворення, NASA опублікувало раніше цього місяця. На зображенні була спіральна галактика, відома як NGC 5486, яка розташована поблизу набагато більшої галактики Вертушка, яку набагато більше спостерігають. На зображенні видно блискучу галактику з «рожевими вогниками зореутворення».

Це останнє зображення було частиною ініціативи з дослідження уламків, що залишилися після наднових III типу. Ці сильні зіркові вибухи відбуваються, коли зірка швидко руйнується сама в себе, посилаючи уламки, що летять по всесвіту навколо неї. Ця галактика була домом для наднової зірки ще в 2004 році. Тоді астрономи використовували Хаббл для спостереження за спіраллю галактики, щоб дізнатися більше про наслідки наднових.

Галактика, яку спостерігав Хаббл, вважається неправильною спіральною галактикою, оскільки вона не відповідає вигляду традиційної спіралі, не маючи чіткої структури чи форми. NGC 5486 знаходиться на відстані приблизно 110 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Великої Ведмедиці. Астрономи вважають, що вигляд спіральної галактики, швидше за все, був змінений і спотворений гравітацією більшої сусідньої галактики.

Джерело зображення: ESA/Hubble & NASA, C. Kilpatrick

Незрозуміло, коли саме було зроблено це зображення, але, як і всі зображення спіральних галактик такого типу, отримані телескопом Хаббл, воно дає нам дуже детальний і гарний погляд на те, як NGC 5486 розповсюджується на фоні Всесвіту. Навколо галактики ви також можете помітити інші галактики, які на зображенні виглядають як менші крапки та символи різних кольорів.

Інші зображення, зроблені телескопом Хаббл, демонструють прекрасні краєвиди, такі як галактичний морський пейзаж під назвою JO201. Ці зображення пропонують так само прекрасні проблиски того, що Хаббл здатний зафіксувати, і разом із цим зображенням спіральної галактики допомагають підкреслити різні частини нашого Всесвіту.

Оскільки телескоп продовжує обертатися навколо нашої планети, на його траєкторію також потрапляють перешкоди від інших супутників і космічних апаратів, що змушує багатьох закликати підняти орбіту Хаббла вище , щоб уникнути подібних подій. На жаль, NASA і SpaceX ще нічого не розкрили щодо своїх переговорів щодо продовження підтримки Hubble протягом наступних років.

Вас також зацікавить

Популярне