Space Perspective – одна з небагатьох компаній, які прагнуть скоротити витрати на космічний туризм. Space Perspective стягуватиме 125 000 доларів за квиток, щоб піднятися до краю космосу на борту своєї космічної кулі з нульовим рівнем викидів.
Компанія представила остаточний проект свого космічного корабля-кулі «Neptune» — герметичної капсули, яка доставить пасажирів на край космосу, хоча технічно вони не досягнуть космосу.
Космічний корабель Neptune досягне висоти 30 кілометрів над поверхнею Землі. Це приблизно втричі менше, ніж лінія Кармана, яку багато хто визнає кордоном космосу, а інші оспорюють цю цифру.
Конструкція космічного корабля-кулі «Нептун» забезпечить панорамний огляд на 360 градусів, і кривизну Землі та темряву космосу буде чітко видно. Пасажири матимуть змогу бачити близько 724 км у кожному напрямку.
Повний політ триватиме близько шести годин і коштуватиме близько 125 000 доларів. Space Perspective також продемонструвала розкішний інтер’єр своєї капсули. Тепер, за словами компанії, сферичний дизайн екстер’єру «забезпечує просторіший салон з великим простором над головою, а також додаткові переваги безпеки за рахунок оптимальної стійкості до тиску».
Засновник і генеральний директор Space Perspective Табер МакКаллум сказав, – «Століття експлуатації та розробки повітряних куль і парашутів показують, що завжди літати з повітряною кулею від запуску до посадки, з традиційними парашутами як резервна система, на сьогоднішній день є найпростішим, найбезпечнішим та надійним рішенням».
Space Perspective заявляє, що розробила нову конструкцію капсули після тисяч віртуальних льотних випробувань та симуляцій. У співпраці з Siemens Digital Industries компанія розробила дизайн, який включає бризковик для посадки на воду, систему терморегулювання та вікна з відображаючим покриттям. Space Perspective зараз будує капсулу на своєму об’єкті недалеко від Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді. Це те саме місце, звідки компанія планує запуск польотів на космічній кулі.
Компанія Space Perspective пропонує вуглецево-нейтральну форму космічного туризму з нульовим рівнем викидів. Аналогічні пропозиції є і в інших фірм, у тому числі барселонської Zero 2 Infinity.
SpaceX вже кілька разів виводила космічних туристів на орбіту. Компанія запускала місію Axiom Space Ax-1 на Міжнародну космічну станцію на борту капсули Crew Dragon на ракеті Falcon 9, а до цього SpaceX також відправила чотирьох пасажирів до чотириденної орбітальної подорожі на борту однієї зі своїх капсул Crew Dragon.
Вартість квитків між усіма цими пропозиціями дуже відрізняється, Virgin Galactic стягувала за квиток 450 000 доларів, а Zero 2 Infinity прагне стягувати плату 125 000 доларів Space Perspective. Space Perspective заявляє, що вже продала 900 квитків за цією ціною. Компанія розраховує розпочати комерційні польоти приблизно до 2024 року.