Космічний корабель NASA Orion досяг половини своєї історичної місії на Місяць у чудовій формі.
У понеділок (28 листопада) відбувся 13-й день польоту майже 26-денної місії Artemis 1, яка відправила Orion без екіпажу до Місяця на мегарокеті Space Launch System (SLS).
Запуск 16 листопада був майже бездоганним, і «Оріон» продовжує досягати своїх цілей у далекому космосі, заявили представники NASA.
«Поки що космічний корабель працює надзвичайно добре, і ми дуже задоволені його продуктивністю в цілому в усіх областях підсистеми», — сказав Говард Ху, керівник програми NASA Orion, під час прес-брифінгу в понеділок вдень.
Дійсно, команда Artemis 1 розглядає можливість зробити більше для себе та Orion: вони можуть додати до місії ще сім тестових цілей, які допоможуть глибше охарактеризувати теплове середовище та систему руху капсули, повідомили представники NASA в понеділок.
Це не означає, що місія пройшла ідеально. На початку польоту навігаційні зоряні трекери Оріона показали аномальні показання, які врешті-решт команда відстежила як тимчасове «осліплення» силовою установкою капсули. А 23 листопада команда втратила зв’язок з Orion на 47 хвилин через проблему конфігурації радіоантен NASA Deep Space Network.
Повідомляється, що члени команди Artemis 1 все ще працюють над вирішенням кількох інших можливих проблем, але представники NASA сказали, що причин для занепокоєння немає.
«Жодна з аномалій чи «забав», які є там, не має значення», — сказав керівник місії «Артеміда» Майк Сарафін під час брифінгу в понеділок.
Оріон здійснив довгу і циклічну подорож до Місяця , нарешті прибувши на віддалену ретроградну орбіту в п’ятницю (25 листопада). У понеділок космічний корабель досяг максимальної відстані від Землі, яку він досягне під час місії — 268 563 милі (432 210 кілометрів).
Жоден космічний корабель, призначений для перевезення людей, ніколи не відходив так далеко від дому. Попередній рекорд, 248 655 миль (400 171 км), був встановлений у 1970 році місією НАСА « Аполлон-13 », яка мала здійснити посадку на Місяць, але мала зробити петлю навколо тіла після серйозної проблеми під час польоту.
Оріон залишатиметься на місячній орбіті до четверга (1 грудня), коли він запустить свій головний двигун, щоб почати подорож додому. Якщо все піде за планом, 11 грудня капсула впаде в Тихий океан, завершуючи місію Artemis 1.
Хоча до цього ще два тижні, NASA і ВМС США вже готуються до операцій з відновлення Оріона.
«Команда сьогодні [29 листопада] відправляється на навчання в море, а потім повернеться на берег, щоб завершити підготовку до приземлення», — написали представники NASA.
Якщо з «Артемісом-1» все піде добре, NASA планує запустити астронавтів навколо Місяця на кораблі « Артеміс-2 » у 2024 році. Приблизно через рік місія « Артеміс-3 » висадить астронавтів біля південного полюса Місяця.