Субота, 23 Листопада

Вченим у Китаї вдалося клонувати трьох суперкорів, які після того, як вони повністю виростуть, зможуть давати на 150 відсотків більше молока, ніж середня корова в Америці. Це величезний стрибок уперед, який може мати величезні наслідки для галузі тваринництва.

Стратегія передбачає створення клонів найбільш бажаних генетично корів для виробництва високоякісного молока та яловичини. Створивши стайню з генетично ідеальних корів, вчені можуть налаштувати корів так, щоб вони виробляли стільки молока, скільки їм потрібно, повідомляє Global Times.

Оскільки середньостатистична сільськогосподарська корова виробляє близько 20 літрів молока щодня, ці клоновані суперкорови пропонують вирішення проблеми залежності Китаю від закордонних молочних продуктів. Це також може допомогти тваринницьким фермам по всьому світу, оскільки корови можуть давати до 50 літрів молока щодня – це величезне збільшення виробництва на 150%.

Новонароджене теля на фермі в Нінся-Хуейському автономному районі північно-західного Китаю. Фото: надано Northwest A&F University

Сам процес клонування напрочуд простий. Науковці починають із вибору корови, чиї генетичні властивості ідеально підходять для того, що їм потрібно. Коли корову вибирають, вони збирають шматок тканини корови, який потім доставляють до лабораторії, щоб виростити ембріон суперкорови.

Потім ембріон хірургічним шляхом імплантують у матку сурогатної матері, і суперкорова народжується на світ. Цей процес триває вже багато років, але останнім часом наука про клонування корів стрімко просунулася вперед.

Потім ембріон хірургічним шляхом імплантують у матку сурогатної матері, і суперкорова народжується на світ. Цей процес триває вже багато років, але останнім часом наука про клонування корів стрімко просунулася вперед.

Вчені не лише дізнаються більше про генетичний склад корів, але й знаходять способи налаштувати процес для досягнення бажаних результатів, зокрема зробити суперкорів більш стійкими до хвороб і навіть змусити їх виробляти більше молока.

Звичайно, клонування корів завжди вважалося суперечливою темою, як і генетична модифікація в цілому. Тим не менш, неможливо заперечувати позитивні наслідки створення суперкорів для тваринницької галузі.

Це не тільки економічно ефективне рішення для фермерів, але також може бути способом допомогти зменшити глобальні викиди, враховуючи, що на молочні ферми припадає 3-5% світових викидів і вони сприяють поточній кризі зміни клімату.

Exit mobile version