Більше 10 років на Марсі. Пил, пісок, холодні гострі камені. Марсохід NASA Curiosity зазнав багатьох випробувань на шляху до тріумфального прибуття до так званого «сульфатного блоку» кратера Гейл. Це захоплююче місце сповнене солоних мінералів і є справжньою скарбницею для вчених, які досліджують історію води на Червоній планеті.
NASA охарактеризувало сульфатну зону як «довго шуканий регіон» і «особливий» у заяві в середу. Космічний корабель Mars Reconnaissance Orbiter космічного агентства оглянув цю територію задовго до того, як Curiosity прибув до кратера Гейл у 2012 році, тож дослідники деякий час чекали, щоб побачити її зблизька.
Допитливість не втрачала часу на знайомство з краєм. «Незабаром після прибуття марсохід виявив різноманітні типи гірських порід і ознаки минулої води, серед яких конкреції з текстурою попкорну та солоні мінерали, такі як сульфат магнію (англійська сіль є одним із видів), сульфат кальцію (включно з гіпсом) і натрію. хлориду (звичайної кухонної солі)”, – повідомили в NASA.
Нещодавно марсохід пробурив привабливу скелю під назвою «Canaima», щоб ближче розглянути її хімію та склад. Curiosity схожий на наукову лабораторію на колесах, тому він використовує бортове обладнання для аналізу зразка, взятого з каменю.
Серед іншого, Curiosity шукатиме ознаки будь-яких органічних молекул, які можуть бути присутні. Останнім часом органічна речовина на Марсі стала гарячою темою, оскільки ровер Perseverance, який є братом Curiosity, знайшов її в кратері Джезеро . Просто майте на увазі, що відкриття органічних молекул не обов’язково доводить існування мікробного життя на Марсі.