Perseverance приземлився всередині марсіанського кратера Джезеро в лютому 2021 року, щоб знайти ознаки стародавнього життя на Червоній планеті та зібрати зразки для майбутнього повернення на Землю. На сьогоднішній день марсохід розміром з автомобіль просвердлив 14 кернів марсіанської породи — по два з семи цільових каменів — і, ймовірно, він скине половину з них у листопаді чи грудні, сказав член команди місії Джим Белл з Університету штату Арізона.
Це запобіжний захід, призначений для захисту загального проекту повернення зразків з Марса, який є спільними зусиллями NASA та Європейського космічного агентства (ESA). Базовий план передбачає, що Perseverance має доставити свої зразки на посадковий модуль НАСА з вбудованою ракетою, яка виведе матеріал Марса на орбіту. Потім наданий ESA орбітальний апарат візьме зразки та доставить їх назад на Землю. Вони можуть приземлитися тут вже у 2033 році.
Посадковий апарат НАСА для повернення зразків буде нести два невеликих вертольоти, кожен з яких створений за моделлю Ingenuity , маленького вертольота, який приземлився на підлогу Jezero разом із Perseverance минулого року і з того часу здійснив понад 30 польотів на Червону планету. У разі потреби два вертольоти перевозитимуть пробірки для зразків одну за одною з депо (або депо, оскільки їх може бути більше одного) до посадкового модуля. («Депо» — це трохи надмірний термін для місця, де труби лежатимуть у бруді.)
Депо, яке Perseverance створить протягом наступного місяця-двох, розташоване на місці під назвою Three Forks, яке, за словами Белла, є «досить рівною місцевістю». Тому рельєф сприятливий для безпечних посадок і зльотів вертольотів.
Однак Perseverance ще попрацює, перш ніж він зможе перейти до Three Forks. Зараз він збирає реголіт — зразки марсіанського піску та пилу — і, ймовірно, продовжить це робити наступного тижня, сказав Белл.
У Perseverance загалом 43 титанові трубки, 38 з яких призначені для зберігання зразків. Інші п’ять є “пробірками-свідками”, які допоможуть членам команди місії визначити, які матеріали, якщо такі є, у зібраних марсіанських зразках можуть бути забрудненнями з Землі.