Грунт на Місяці містить активні сполуки, які можуть перетворювати вуглекислий газ на кисень та паливо, повідомляють вчені з Китаю в журналі Joule. Наразі вони вивчають, чи можна використовувати місячні ресурси для полегшення освоєння людиною Місяця.
Вчені-матеріалознавці Нанкінського університету Інфанг Яо та Жиган Цзоу сподіваються розробити систему, яка використовує переваги місячного ґрунту та сонячної радіації – двох найбагатших ресурсів на Місяці.
Після аналізу місячного ґрунту, привезеного китайським космічним апаратом “Чан’е-5”, їх команда виявила, що зразок містить сполуки багаті залізом і титаном речовини, які можуть працювати як каталізатор для отримання бажаних продуктів, таких як кисень, використовуючи сонячне світло і вуглекислий газ.
На основі цих спостережень команда запропонувала стратегію позаземного фотосинтезу. В основному, система буде використовувати місячний ґрунт для електролізу води, видобутої на Місяці та від астронавтів, у кисень та водень. Вуглекислий газ, що видихається майбутніми “жителями Місяця”, також збирається і об’єднується з воднем, отриманим при електролізі води, в процесі гідрогенізації, що каталізується місячним ґрунтом.
В результаті цього процесу утворюються вуглеводні, такі як метан, які можуть бути використані як паливо. Стратегія не використовує жодної зовнішньої енергії, окрім сонячного світла, для виробництва різних бажаних продуктів, таких як вода, кисень та паливо, які могли б підтримувати життя на місячній базі, кажуть дослідники.