Коли ви думаєте про розташування Північного полюса, ви, ймовірно, уявляєте, що це центральна точка на вершині нашої планети. Однак насправді Північний магнітний полюс поступово віддалявся від місця, яке було вперше задокументовано ще в 1830-х роках. Тепер вчені кажуть, що ми нарешті можемо зрозуміти, чому він рухається.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Geoscience, припускає, що зміни в положенні Північного полюса пояснюються рухом розплавленого матеріалу в надрах Землі. Це, за їхніми словами, спричинило титанічний зсув у магнітному полі планети. По суті, розплавлене залізо в ядрі нашої планети допомагає визначити, де падає магнітне поле Землі.
Саме на це точне положення впливають рухи ядра планети. І зі зміною цього положення змінюється і розташування Північного полюса. Вчені кажуть, що нинішній напрямок руху полюса викликаний «переломом» потоку всередині Землі. Цей спалах, на їхню думку, стався десь між 1970 і 1999 роками.
Через спалах канадське поле Північного полюса витягнулося, втративши вплив на магнітосферу Землі. Це спричинило швидке переміщення Північного полюса в бік магнітного поля, розташованого під Сибіром. Дослідники кажуть, що наш північний магнітний полюс контролюється цими двома плямами або краплями.
І саме ці краплі тримають розташування Північного полюса в постійному стані перетягування канату. Але, оскільки канадська частина цього поля подовжилася і стала слабшою, розташування полюса швидко виявилося притягнутим до поля в Сибіру.
Звичайно, це не змінює фізичне розташування Північного полюса, але це може мати величезні наслідки для магнітного поля планети, яке відповідає за підтримку обертання планети в порядку, а також за захист від зарядженої сонячної енергії від сонячної спалахи та шторми. Це поле також важливо для навігаційних систем, таких як GPS і навіть компас.