NASA показало перше зображення Європи Juno, зроблене під час нещодавнього прольоту. Проліт відбувся 29 вересня, і NASA отримало перше зображення через кілька годин після його зйомки. Зображення було зроблено, коли Юнона проходила повз Місяць на максимально близькій відстані приблизно в 219 миль. Очікується, що Juno надасть більше зображень найближчими днями, оскільки NASA обробляє всі дані, отримані зондом.
Цей обліт важливий насамперед тому, що це лише третій раз, коли ми так близько підходимо до Місяця. Крім того, це найближче космічний корабель, який проходив повз Європу з 2000 року, коли NASA Galileo наблизився до 350 км від поверхні Місяця. Наближення до поверхні Місяця дозволило Юноні також зробити такі захоплюючі зображення Європи.
Як шостий за величиною супутник у Сонячній системі, Європа лише трохи менша за наш супутник Місяця. Деякі вчені вважають, що товстий крижаний панцир, який утворює поверхню Місяця, приховує під собою солоний океан. Це переконання часто викликало дискусії про те, що Європа, як і Ганімед, може підтримувати життя під своєю крижаною поверхнею. На жаль, це перше зображення Європи Юноною не дає жодного розуміння цього.
Але на цих знімках Європи від Юнони в чудових деталях зображено регіон Annwn Regio, регіон поблизу екватора Європи. Якщо вам цікаво дізнатися більше про те, де саме зараз знаходиться Джуно після прольоту, ви можете перевірити додаток NASA Eyes on the Solar System . Ця програма дозволяє відстежувати різні космічні кораблі, включно з «Вояджером-1», який зараз подорожує міжзоряним простором.
Ці знімки Європи від Juno, безсумнівно, сприятимуть майбутнім місіям, які NASA та інші космічні агентства запланували на супутник Юпитера. А за допомогою деяких додаткових спостережень вчені зможуть виявити більше деталей про поверхню Місяця.
На жаль, ці зображення Європи від Juno були зроблені під час дуже швидкого прольоту, коли космічний корабель мчав повз Місяць зі швидкістю близько 39,7 км на секунду. Таким чином, малоймовірно, що ми побачимо безліч зображень з космічного корабля, як це було в минулому.