NASA планує відшукати радіосигнал, який існував у “темну добу” Всесвіту

NASA та Міністерство енергетики США об’єднуються, щоб створити унікальний місячний телескоп, який шукатиме те, що астрономи називають «Сигналом темної епохи», радіосигнал, який, як вважають, існував у темну добу Всесвіту, час до появи зірок і галактик.

Місячний телескоп буде запущений через кілька років і буде розташований на «темній стороні Місяця». Ця частина Місяця названа так тому, що вона завжди оповита темрявою. Звичайно, темно не весь час. Але через те, що Місяць і Земля припливно з’єднані, ми ніколи не бачимо цю частину Місяця, тому що вона завжди повернена від нас, завдяки чому отримала унікальну назву.

Розмістивши телескоп на зворотному боці Місяця, астрономи сподіваються уникнути перешкод і випромінювання, з якими доводиться боротися багатьом іншим телескопам на Землі. Місячний телескоп, відомий як Lunar Surface Electromagnetics Experiment-Night (LuSEE-Night), повинен уникати цих перешкод, оскільки він шукатиме давні радіосигнали.

Джерело зображення: Уля Колтиріна / Adobe

Мета, як зазначено вище, полягає в тому, щоб місячний телескоп міг виявляти радіохвилі з темних віків Всесвіту. Цей «Сигнал темних віків» може допомогти нам розкрити деталі деяких найбільших таємниць Всесвіту, починаючи з природи темної енергії та навіть того, як утворився сам Всесвіт.

Джеймс Вебб уже дав нам зображення галактик із раннього Всесвіту, галактик, про існування яких астрономи навіть не підозрювали. Дивлячись за межі цього та вивчаючи мережу радіохвиль, яка все ще існує з тих найдавніших часів у Всесвіті. Але поставити місячний телескоп на зворотному боці Місяця не так просто, як опустити його на поверхню і запустити в роботу.

Хоча зворотний бік Місяця є безпечною гаванню від перешкод і радіохвиль, він також ніколи не звернений до Землі, що ускладнює прийом сигналів і зв’язок із Землею. Відсутність будь-якої справжньої атмосфери на Місяці також означає, що поверхня є повним вакуумом, що ускладнює відведення тепла. Будь-який місячний телескоп, розміщений там, швидко згорить без належного управління теплом.

Щоб допомогти створити LuSEE-Night, NASA та DOE звернулися до Brookhaven Labs. Цей інститут став відомим завдяки створенню провідних у світі наукових приладів за суворими вимогами до дизайну. NASA та Міністерство енергетики задоволені тим, що Брукхейвен може поставити робочий місячний телескоп, щоб вижити в такому ворожому середовищі.

Вас також зацікавить

Популярне