Вчені Сіднейського університету Кертіна передбачили, що наступний суперконтинент Землі, названий Амазією, з’явиться через 200-300 мільйонів років на місці Тихого океану. Результати дослідження опубліковані у журналі National Science Review.
Відомо, що за останні два мільярди років континенти Землі зіштовхувалися один з одним, утворюючи суперконтиненти кожні 300-500 мільйонів років, що відомо як суперконтинентальний цикл. Останній суперконтинент – Пангея – існував 335-175 мільйонів років тому. Геодинамічне моделювання показало, що наступний суперконтинент почне формування при зіткненні Америки з Азією, що призведе до закриття Тихого океану.
При утворенні суперконтинентів провідні ролі належать двом процесам – інтроверсії та екстраверсії. У першому випадку відбувається закриття внутрішніх океанів, що утворилися під час розпаду попереднього суперконтиненту. Екстраверсія пов’язана із закриттям зовнішнього суперокеану. Вчені показали, що інтраверсія могла бути можливою тільки в докембрійський еон, тому утворення нового суперконтиненту не супроводжуватиметься закриттям Атлантичного та Індійського океанів.
Тихий океан є залишком суперокеану Панталасса, який омив західні береги Пангеї. Нині він зменшується зі швидкістю кілька сантиметрів на рік. У майбутньому, коли Тихий океан зникне з появою Амазії, відбудеться різка зміна у біосфері Землі. Рівень моря стане нижчим, а велика внутрішня частина континенту стане дуже посушливою з високими денними значеннями температури.