Творцем проекту підводного саду став підприємець із виробництва спорядження для дайвінгу Серджіо Гамберіні. Ідея спала йому на думку в далекому 2012 році після спілкування з місцевими фермерами, йдеться на сайті проекту.
Все почалося із залишеної на дні пластикової ємності, в якій Гамберіні поклав насіння базиліка. Через кілька днів насіння проросло, і підприємець вирішив взятися за проект ґрунтовно. Подивіться, що вийшло:
Зараз на дні затоки поруч із італійським містом Нолі встановлено шість великих контейнерів – це підводні теплиці-біосфери. Вони кріпляться на дні моря ланцюгами.
Усередині кожної теплиці росте близько 90 рослин, переважно йдеться про їстівні варіанти. Наприклад, там можна зустріти полуницю, томати чи боби. Звичайно, є і просто красиві рослини, які висаджені, щоб перевірити, як вони перенесуть незвичайне середовище, але їх не так багато.
Щоб рослинам було комфортно, трубами до них надходить прісна вода. Крім того, напівсферичні конструкції наповнені повітрям – приблизно 2000 літрів кожна. Передові інструменти дають змогу стежити за станом підводного саду навіть на суші.
За словами Гамберіні, урожай із Саду Немо показав вищий вміст поживних речовин, ніж культури, вирощені традиційними методами. На жаль, поки що спробувати підводну полуницю (і не тільки її) не можна — продавати врожай не поспішають, але, як зауважує творець, у майбутньому все може змінитися.