Барак Шошані, фізик з Інституту теоретичної фізики у Ватерлоо заявив, що подорожі в часі можливі, але якщо мандрівник переміщається в паралельні тимчасові лінії.
По-перше, створення машини часу, швидше за все, вимагатиме екзотичної матерії з негативною енергією. З квантової механіки відомо, що така матерія теоретично може бути створена, але в дуже малих кількостях і на дуже короткий час.
Однак немає жодних доказів того, що неможливо створити екзотичну матерію у достатній кількості. Таким чином, ця проблема може бути просто обмеженням нашої сучасної технології або розуміння квантової механіки.
Інша проблема – парадокси подорожі у часі. Існує кілька типів таких парадоксів, але найбільш проблематичними є парадокси узгодженості. Як, наприклад, знищення машини часу в минулому мандрівником у часі. Одна зі спроб дозволити парадокси подорожей у часі – гіпотеза самоузгодженості фізика-теоретика Ігоря Дмитровича Новікова, яка свідчить, що можна подорожувати в минуле, але не можна його змінити.
Так, Шошані показав, що можливість існування паралельних тимчасових ліній може вирішити парадокси, які може дозволити гіпотеза Новікова. Ідея дуже проста: коли хтось виходить з машини часу, він потрапляє до іншої часової лінії. У цій тимчасовій лінії він може робити все, що захоче, включаючи знищення машини часу, не змінюючи нічого у вихідній тимчасовій лінії, з якої він прийшов. Оскільки він не може знищити машину часу у вихідній часовій лінії, яку він використав для подорожі до минулого, парадоксу не існує.
Але це лише припущення. В даний час Шошані зі студентами працює над створенням конкретної теорії подорожей у часі з кількома тимчасовими лініями, повністю сумісною із загальною теорією відносності.