Четвер, 16 Травня

Спостереження за далекими галактиками чи об’єктами в космосі схоже на огляд назад у часі. Це тому, що світлу від цих об’єктів часто потрібні роки, щоб подолати вихідну точку до об’єктива наших телескопів. Таким чином, Джеймс Вебб та інші космічні телескопи дозволяють нам зазирнути в минуле незначними способами. Однак NASA хоче стати більшим і поділилося, як його Римський космічний телескоп перемотує Всесвіт назад, як ніколи раніше.

За словами Аарона Юнга, наукового співробітника Центру космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті, штат Меріленд, Вебб і Хаббл створені для того, щоб дивитися на Всесвіт через дуже вибрані отвори. Однак із Романом NASA планує поглянути на Всесвіт набагато ширше. Космічне агентство вважає, що це дозволить йому перемотати всесвіт назад і краще зрозуміти, як все було раніше.

Джерело зображення: Центр космічних польотів Годдарда НАСА та А. Юнг

Наразі Римський космічний телескоп планується запустити десь у 2027 році. Хоча у нас ще є кілька років до його запуску, NASA вже почало створювати моделювання того, на що він буде здатний. Там, де Хаббл і Вебб можуть зосередитися на речах, Римський космічний телескоп зможе перемотати всесвіт у ширшому сенсі, охоплюючи ширшу картину в цілому.

Це означає, що ми нарешті зможемо побачити більше Всесвіту на одному зображенні. Згідно з фотографіями, опублікованими NASA, симуляція дасть астрономам можливість побачити тисячі, якщо не мільйони галактик одночасно. Потім ці дані можуть бути об’єднані з даними Вебба та Хаббла для подальшого уточнення та перемотування певних частин нашого Всесвіту, щоб ми могли побачити, як він виглядав у минулому.

Exit mobile version