Яскраво-зелені лазери, що стріляли з неба на Гаваях, викликали здивування та збентеження багатьох. Лазери були зафіксовані камерою Subaru-Asahi Star Camera, яка прикріплена до телескопа Subaru біля вершини Мауна-Кеа. Лінії з’явилися 28 січня, коли вони спалахували по небу.
Хоча поява яскраво-зелених лазерів у небі — не зовсім повсякденне явище, ця подія також не мала чужорідного характеру. За словами представників Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ), камера якої відповідала за зйомку лазерів на відео, це були вогні від супутника NASA.
Вогники, які один за одним з’являлися на небі менше ніж за секунду, насправді є яскраво-зеленими лазерами, випромінюваними супутником NASA ICESAT-2. Цей супутник був розроблений для відстеження змін у кріосфері та хмарному покриві Землі, спричинених поточною боротьбою зі зміною клімату.
Супутник має випустити яскраві лазери на поверхню Землі, щоб зібрати ці вимірювання. Таким чином, NAOJ каже, що яскраво-зелені лазери, помічені в небі над Гаваями, були лише результатом того, що ці лазери пробивалися до поверхні нашої планети.
Супутник може випромінювати до 10 000 яскраво-зелених лазерних імпульсів на секунду, що дозволяє проводити розширені вимірювання кріосфери та хмарного покриття, згадане раніше. На веб-сайті ICESAT-2 NASA пояснює, що для вимірювання кожні 2,3 фута по всій поверхні Землі потрібна така кількість лазерів.
Ви можете переглянути відео яскраво-зелених лазерів у небі вище, щоб побачити «цифровий дощ» самостійно. Це досить вражаючий вид, особливо на темному тлі нічного неба. І використання цих лазерів є нагадуванням про те, наскільки важливо підтримувати кількість світла нашого неба якомога нижчою, оскільки ці вимірювання просто неможливі з більш забрудненим небом.
Це не перший випадок, коли загадкові вогні в небі змушують людей чухати голови, хоча вони зазвичай мають земне пояснення.