Вчені з NASA досягли прогресу в розробці потужного твердотільного акумулятора. Про це повідомляє прес-служба NASA.
Переважна більшість сучасних акумуляторних батарей, у тому числі літієвих, складається з катода, анода та рідкого електроліту. Присутність рідини є слабким місцем конструкції, що витікає при пошкодженнях, може призвести до пожежі. До того ж, через неї акумулятор не можна зробити компактнішим.
Команда з розробки твердотільних акумуляторів SABERS відзвітувала про досягнуті успіхи. Твердотільна архітектура дозволила їм змінити конструкцію та формат своєї батареї, щоб зменшити вагу та збільшити кількість енергії, яку вона може зберігати. Замість того, щоб розміщувати кожен елемент батареї у власному осередку, як у батареях з рідким електролітом, всі елементи в батареї SABERS складені вертикально всередині одного корпусу. Завдяки цьому питома потужність такого елемента живлення може досягати 500 ват-годин на кілограм, що вдвічі більше, ніж у тих, що використовують в електромобілях.
“Ця конструкція не тільки зменшує вагу батареї на 30-40 відсотків, але й дозволяє нам подвоїти або навіть потроїти енергію, яку вона може зберігати, що набагато перевищує можливості найсучасніших літій-іонних батарей”, – коментують вчені. Крім того, вдвічі зросла максимально допустима робоча температура.
Передбачається, що такі батареї будуть особливо затребувані в авіації для літаків з електричним двигуном.