Найсмертоносніший у світі гриб поширюється Сполученими Штатами швидше, ніж очікувалося. Гриб «смертельна шапка», який більш офіційно називається Amanita phalloides, надзвичайно токсичний для людини. Вид походить з Європи, але швидко знайшов нову домівку по всій території США
До цього часу вчені були збентежені тим, як швидко найсмертоносніший у світі гриб почав розвиватися. Однак нове уявлення про смертельну шляпка показало, як вона так швидко пускає своє коріння.
Згідно з дослідженням дослідників з Університету Вісконсіна-Медісон, шапинковий гриб може виробляти спори, використовуючи хромосоми однієї особини. Це означає, що найсмертоноснішому грибу у світі не потрібен партнер для розмноження.
Таким чином, досить відкрити один із цих грибів, щоб швидко почати поширюватися якомога більше. Це нове відкриття ґрунтується на геномах 86 зразків найсмертоносніших у світі грибів, усі з яких були зібрані в Каліфорнії з 1993 року та в деяких частинах Європи з 1978 року.
Інші зразки, зібрані в 2014 році, показали, що дві різні плями містять однаковий матеріал, що, на думку вчених, робить їх одним і тим же окремим грибом. Ці нестатеві спори утворюються в найсмертоноснішому грибі у світі, коли він відтворює власні хромосоми у двох чітко ідентичних упаковках.
Звідти смертельні ковпаки продовжують відтворюватися, поки їм не вдасться знайти інший смертельний ковпак, з яким можна спаровуватися. Після цього деякі нащадки смертельних шапинок спаровуються, а інші – ні, таким чином спричиняючи повторювану картину в популяції найсмертоносніших грибів у світі.
Через те, що вони швидко поширюються, вчені рекомендують уважно стежити за тим, чи є у вашому регіоні смертоносні ковпаки, перш ніж вирушати на полювання за будь-якими грибами.