У новому звіті, який охоплює наступні 10 років американської планетарної науки та астробіології, робиться висновок, що орбітальний апарат і зонд Урану мають бути «найбільш пріоритетною великою місією». Це десятирічне опитування Національної академії наук, техніки та медицини має на меті сформувати фінансування та дослідження до 2032 року.
Для цього потрібен космічний корабель, який буде обертатися навколо Урана і наносити на карту його гравітаційні та магнітні поля. Орбітальний апарат кружлятиме навколо Урана протягом кількох років і доставлятиме атмосферний зонд в небо планети, багате сірководнем.
780-сторінковий документ з’явився після десятирічного огляду астрономічних цілей, опублікованого в листопаді. У новому опитуванні окреслено наукові пріоритети та рекомендації щодо фінансування планетарної науки, астробіології та планетарного захисту, як визначено сотнями представників цих галузей.
«Цей рекомендований портфель місій, високопріоритетних дослідницьких заходів та розвитку технологій призведе до трансформаційного прогресу в людських знаннях та розумінні походження та еволюції Сонячної системи, а також життя та придатності для життя інших тіл за межами Землі», – сказав Робін. Кенап, помічник віце-президента Директорату планетарних наук Південно-Західного дослідницького інституту та співголова керівного комітету опитування, у випуску Національних академій.
Звіт організовано навколо 12 пріоритетних наукових тем, включаючи питання про екзопланети та структуру далеких світів, про те, як наша Сонячна система виникла та розвивалася, і чому життя вдається існувати на Землі (і як це може допомогти нам зрозуміти його потенційне існування в інших місцях).
Десятилітнє опитування рекомендує виконувати кілька місій у рамках різних програм NASA. У ньому говориться, що найбільш пріоритетною флагманською місією наступного десятиліття має стати зонд Урана, сьомої планети від Сонця.
Доводи щодо Урану були представлені командою під керівництвом Марка Хофштадтера, планетарного вченого з Лабораторії реактивного руху NASA. Ця команда приходить до висновку, що основними цілями має бути дослідження складу та структури Урана, природи його магнітного поля, того, як його внутрішнє тепло рухається до поверхні, а також особливості його атмосфери, супутників і системи кілець. Але лише небагато деталей про крижаного гіганта можна розпізнати на відстані 1,92 мільярда миль, отже, є потреба в нових спостереженнях зблизька.
У звіті говориться, що запуск до Урану між 2023 і 2032 роками може бути здійснений за допомогою наявних на даний момент пускових установок, і що якщо місія вирушить у 2031 чи 2032 році, вона може скористатися допомогою гравітації з Юпітера, щоб прискорити свою подорож.
Згідно зі звітом, другою за пріоритетністю великою місією має бути Enceladus Orbilander . Орбіандр — це комбінований орбітальний апарат і посадковий апарат, який буде ретельно досліджувати Енцелад, крижаний супутник Сатурна, який показав ознаки, що може підтримувати мікробне життя.