Дослідники з Познанського Університету економіки та бізнесу виявили, що лише 2,6% посилань в англомовній «Вікіпедії» ведуть на наукові публікації. Робота опублікована в журналі Procedia Computer Science.
Вчені проаналізували понад 230 мільйонів посилань, вилучених із понад 40 мільйонів статей на Вікіпедії на 42 найбільш розвинених мовних версіях. Виявилося, що лише 2,6% посилань в англомовній «Вікіпедії» ведуть на наукові публікації. У решті версій частка наукових посилань ще нижча: 0,3% до 6,6%. Найчастіше наукові статті цитують арабська, корейська та сербо-хорватська версії енциклопедії.
Така різниця пов’язана з тим, що кожна версія «Вікіпедії» може мати власні правила або критерії для оцінки надійності джерела. При цьому одне з основних правил Вікіпедії свідчить, що інформація в її статтях має ґрунтуватися на надійних джерелах, а читачі онлайн-енциклопедії повинні мати можливість перевірити певні факти у тексті. Наявність наукових джерел важлива, оскільки дає читачеві можливість безпосередньо перевірити інформацію у джерелі.
Вчені також розділили найважливіші джерела інформації за категоріями (історія, наука, культура тощо). Це дозволить створити списки з оцінками надійності джерел різними мовами. В даний час в інтернеті налічується понад 1 мільярд веб-сайтів, а в списках енциклопедії — не більше тисячі веб-сайтів, для яких наведено оцінку надійності.