Субота, 23 Листопада

Згідно з новим дослідженням, світлове забруднення позбавило майже третину всіх людей можливості побачити нашу рідну галактику. Проблема полягає в тому, що називається «світінням неба», тобто кумулятивним розсіяним освітленням світлого неба від штучних джерел світла.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Science, використовує краудсорсингові дані з програми під назвою Globe at Night , яку проводить мережа обсерваторій NOIRLab, що фінансується Національним науковим фондом. Було виявлено, що світло неба, яке сприймає людське око, є більшою проблемою порівняно з супутниковими вимірюваннями штучного світла на Землі.

Це дослідження є останнім доповненням до зростаючої кількості наукової літератури про світлове забруднення, що тягнеться щонайменше півстоліття назад.

Проаналізувавши понад 50 000 спостережень вчених, дослідники виявили збільшення яскравості неба на 9,6% за останнє десятиліття, у порівнянні з лише двома відсотками на рік, виміряними супутниками.

«При такій швидкості змін дитина, яка народилася в місці, де було видно 250 зірок, могла б бачити лише близько 100 до того часу, коли їй виповниться 18 років», — сказав провідний автор дослідження Крістофер Кіба , дослідник Німецького дослідницького центру Geosciences, у заяві.

Автори підрахували, що 80% людей у ​​США та 30% у всьому світі не можуть побачити ефірну дугу Чумацького Шляху ясної ночі.

Частина проблеми з тим, що ми можемо бачити неозброєним оком, пов’язана з типами освітлення, яке використовується.

«Світлодіодні ліхтарі сильно впливають на наше сприйняття яскравості неба», — сказав Киба. «Це може бути однією з причин невідповідності між супутниковими вимірюваннями та умовами неба, про які повідомляли учасники Globe at Night».

Повідомляється, що супутникам також важко виявляти світло, яке випромінюється горизонтально від джерел, більш помітних у містах, таких як рекламні щити чи вітрини магазинів.

На цьому малюнку показано, що чим більше світлове забруднення, а отже, і свічення неба, тим менше зірок видно.
NOIRLab/NSF/AURA, П. Маренфельд

«Швидкість, з якою зірки стають невидимими для людей у ​​міському середовищі, вражаюча», — додає Кіба.

Зростання сяйва неба найбільш драматичне в Північній Америці, за нею йде Європа.

На додаток до очевидного впливу на астрономію та спостереження за небом, співавтор Констанс Вокер, яка очолює Globe at Night, каже, що є й інші наслідки.

«Світіння неба впливає як на денних, так і на нічних тварин, а також руйнує важливу частину нашої культурної спадщини», — каже Вокер. «Збільшення кількості неба за останнє десятиліття підкреслює важливість подвоєння наших зусиль і розробки нових стратегій захисту темного неба».

Exit mobile version