Субота, 23 Листопада

Команда вчених з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробила техніку друку міцних, гнучких сонячних елементів, які тонші за людське волосся. Ці ультратонкі сонячні батареї важать у 100 разів менше, ніж звичайні сонячні батареї, але генерують у 18 разів більше енергії.

Звичайні кремнієві сонячні елементи крихкі. Таким чином, вони повинні бути закриті в скло та упаковані у важку товсту алюмінієву раму, що часто обмежує їх універсальність і застосування.

Але група дослідників з Массачусетського технологічного інституту знайшла спосіб надрукувати довговічні тонкі, як папір, сонячні батареї, які є водночас легкими та гнучкими. Відповідно до дослідження, опублікованого в Small Methods, ці сонячні батареї виготовлені з напівпровідникових чорнил, вони тонші за людське волосся та можуть бути приклеєні до будь-якої поверхні, легко перетворюючи поверхню на джерело енергії.

Випробовуючи масштабованість тонких, як папір, сонячних елементів, дослідники Массачусетського технологічного інституту виявили, що вони можуть генерувати до 730 Вт електроенергії на кілограм, якщо стояти окремо, і близько 370 Вт на кілограм, якщо розгорнути на високоміцній тканині Dyneema. Це означає, що вони можуть виробляти в 18 разів більше енергії на кілограм, ніж звичайні сонячні елементи.

Коли вони перевірили довговічність пристрою, вони виявили, що клітини зберегли понад 90 відсотків своїх початкових можливостей генерації електроенергії, навіть після згортання та розгортання тканинних сонячних панелей понад 500 разів.

Ці тонкі, легкі сонячні елементи можуть мати безліч потенційних застосувань. За даними Массачусетського технологічного інституту , вони можуть забезпечувати енергією на ходу як зносостійка силова тканина або транспортуватися та розгортатися у віддалених місцях для надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Наприклад, їх можна інтегрувати у вітрила човнів, прикріпити до зовнішніх поверхонь наметів для генерації енергії під час ліквідації наслідків стихійних лих або прикріпити на крила дронів, щоб подовжити їхній потенційний час польоту.

Незважаючи на вражаючий дизайн, ця техніка ще не зовсім готова. Дослідницька група все ще працює над пошуком потрібного матеріалу для корпусу сонячних елементів. Оскільки клітини виготовлені з органічного матеріалу на основі вуглецю, вплив таких елементів навколишнього середовища, як волога та кисень, може обмежити можливості пристрою.

Exit mobile version