Велика піраміда Гізи, найбільша з відомих пам’яток Єгипту, стоїть близько 4500 років. Але 2 мільйони блоків, які складають гробницю та фортецю, не були непроникними. Тисячі років тому грабіжники пограбували будівлю та пограбували її стародавні скарби, а вчені досліджували її внутрішню частину, вивчаючи її коридори або за допомогою більш передових методів вимірювання, таких як теплові сканери.
Структура все ще зберігає багато таємниць, але з 2015 року міжнародна група вчених, команда ScanPyramids, використовує субатомні частинки для дослідження невідомих пам’ятника. У 2017 році вони виявили величезну порожнечу, творчо названу Великою порожнечею, розташовану над галереєю піраміди, хоча призначення цієї порожнечі залишається невідомим.
У четвер у дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, команда характеризує структуру цього коридору, використовуючи космічні промені, які постійно врізаються в Землю.
Мюони космічних променів, субатомні частинки, які вважаються одним із основних будівельних блоків Всесвіту, проходять крізь атмосферу Землі та іноді стикаються з твердою речовиною на землі. Щільність і товщина даного об’єкта визначають, як мюон поглинається об’єктом – і це можна виміряти.
Дві групи встановили сім детекторів у двох коридорах піраміди протягом трьох років, з 2016 по 2019 рік, які змогли зафіксувати ці мюони. Напрямок, у якому ці мюони врізаються в детектор, корисний для визначення матерії, крізь яку вони пройшли до того, як їх виявили. Ось як команда змогла спочатку виявити Коридор Північної стени, а потім охарактеризувати його особливості.
Їхні вимірювання показують, що Коридор Північної стени знаходиться приблизно на 2,6 футів позаду Шеврону Північної стени, цікавої структури прямо над сучасним громадським входом до піраміди, роль якої наразі невідома. Сам коридор, імовірно, має 27 футів у довжину, має форму труби та проходить горизонтально до землі. Він також має більший поперечний переріз, ніж інші коридори Великої піраміди, і, принаймні з цього вимірювання, малоймовірно, що він з’єднається з Великою порожнечею, яку раніше виявила команда ScanPyramids.
Це особливо інтригуюча знахідка, тому що шеврон Північної стени колись був прихований за зовнішнім шаром облицювання піраміди. Навіщо ховати ці шеврони? Для чого вони були? Чому за ними коридор?
Здається, кожного разу, коли вчені досліджують приховані шляхи та, здавалося б, порожні простори Великої піраміди, вони знаходять нові запитання.