Вчені відкрили абсолютно новий спосіб вимірювання часу

Вимірювання часу може здатися не таким складним. Зрештою, ми покладаємося на простий підрахунок секунд між «тоді» і «тепер». Але коли ви справді починаєте зводити час до квантового рівня, все стає дещо туманнішим. По-перше, «тоді» стає важко контролювати, а «зараз» стає ще туманнішим, що ускладнює визначення.

Однак ця складність може змінитися раніше, ніж пізніше. Згідно з дослідженням, опублікованим у Physical Review Research, трюк із вимірюванням часу в квантовому тумані може зводитися до вимірювання форми самого туману.

Група дослідників з Упсальського університету в Швеції провела кілька експериментів, щоб перевірити цю теорію. Основна увага була спрямована на експерименти з тим, що вчені називають станом Рідберга. Експериментуючи з ним, вони змогли знайти новий новий спосіб вимірювання часу, який не вимагає від вас дуже точної початкової точки – одна з найбільших загадок, з якою раніше стикалися вчені.

Виміряти час у фізичному світі набагато простіше, ніж у квантовому. Джерело зображення: Александр Бочкала / Adobe

Один із найпростіших способів візуалізувати це дослідження — уявити атоми Рідберга як надто роздуті повітряні кулі у світі частинок. Ці частинки містять електрони в надзвичайно високоенергетичних станах, усі вони обертаються далеко від ядра атома. Вони використовували два лазери для взаємодії з атомами. Ця техніка дозволила вченим вимірювати час шляхом вимірювання швидкості електронів.

Для цього вони продовжили експеримент, спостерігаючи за атомами та «відбитками», які вони залишили. Це дозволило дослідникам створити квантові мітки часу, що полегшило вимірювання часу без необхідності мати конкретну відправну точку, яка вже знаходиться в квантовому світі.

Подальші експерименти в тому ж ключі можуть допомогти відточити спосіб, яким вчені також вимірюють цей квантовий туман, надаючи більш точний спосіб вимірювання плину часу в квантовому світі ще розумнішими способами. Поєднайте це з тим фактом, що вчені Массачусетського технологічного інституту заново винайшли атомний годинник, і наука знаходить нові шляхи боротьби з загадкою часу.

Вас також зацікавить

Популярне