Вчені виявили фермент, який може перетворювати повітря на електрику

Група вчених з Австралії виявила щось дивовижне. Відповідно до нової статті, опублікованої дослідниками в Nature, існує фермент, який може перетворювати повітря в електричну енергію. Цей фермент називається Huc, і дослідники кажуть, що він може стати новим джерелом чистої енергії, на яке ми можемо покладатися в майбутньому.

Згідно з дослідженнями, фермент Huc використовує невелику кількість водню в повітрі, яким ми дихаємо, для створення електричного струму. Команда, яку очолювали дослідники з австралійського Інституту біомедицини Університету Монаша в Мельбурні, нещодавно продемонструвала, скільки бактерій використовують водень як джерело енергії в бідних поживними речовинами середовищах.

Однак тепер команді вдалося виділити саме той фермент, який використовується в цьому процесі. Фермент Huc також надзвичайно ефективний. Під час процесу він може використовувати лише 0,00005 відсотка водню, який міститься в атмосфері Землі. Дослідники витягли фермент з бактерії під назвою Mycobacterium smegmatis.

Ферменти, знайдені в бактеріях, можуть допомогти створити нове чисте джерело енергії.

Дослідники також виявили, що дуже легко зберігати фермент Huc протягом тривалого часу. Це було зроблено шляхом заморожування ферменту та нагрівання його до 80 градусів Цельсія. В обох точках фермент зберігав здатність генерувати енергію за допомогою водню. Ця інформація не дивна, оскільки фермент допомагає бактеріям виживати в деяких з найстремальніших умов.

Якщо ми зможемо використовувати фермент Huc і використовувати його здатність генерувати енергію для створення чистої енергії, тоді це дасть людству силу створювати електричну енергію з повітря. Безумно думати про те, як це відкриє можливість забезпечити кращі електричні варіанти навіть у найвіддаленіших і екстремальних куточках світу.

За допомогою ферменту Huc ми могли б створити генератори електроенергії в більшій кількості частин світу, ніж це можливо зараз, дозволяючи навіть більшій кількості людей отримати доступ до електроенергії, ніж будь-коли раніше. У поєднанні з іншими варіантами чистої енергії, наприклад прозорими сонячними панелями, які замінюють вікна, легко побачити, як починає розвиватися світ чистої енергії.

Вас також зацікавить

Популярне