Четвер, 4 Липня

Міжнародна група дослідників під керівництвом Філіпа Шмітта-Копліна з Мюнхенського технічного університету та Мюнхенського університету імені Гельмгольца, включаючи Ендрю Стіла з Карнегі, виявила величезну різноманітність органічних сполук у марсіанському метеориті Тіссінт. Їхні висновки нещодавно були опубліковані в журналі Science Advances.

Тіссінт, марсіанський метеорит, який врізався в Землю понад 11 років тому і здійснив аварійну посадку в Марокко, є одним із п’яти таких метеоритів, які спостерігали під час падіння на нашу планету. Його фрагменти були розкидані в пустелі, приблизно за 50 кілометрів від міста, на честь якого він названий.

Цей зразок марсіанської породи утворився сотні мільйонів років тому на нашій сусідній планеті та був запущений у космос внаслідок жорстокої події. Розкриття історій походження органічних сполук метеорита Тіссінта може допомогти вченим зрозуміти, чи було на Червоній планеті коли-небудь життя, а також геологічну історію Землі.

Метеорит Тіссінт. Авторство: Людовік Феррієре, Музей природної історії Відня

«Марс і Земля поділяють багато аспектів їхньої еволюції», — сказав провідний автор Шмітт-Коплін. «І хоча життя виникло і процвітало на нашій рідній планеті, питання про те, чи існувало воно коли-небудь на Марсі, є дуже актуальною темою для досліджень, яка вимагає глибших знань про воду, органічні молекули та реактивні поверхні нашої сусідньої планети».

До складу органічних молекул входять вуглець, водень, кисень, азот, сірка, іноді й інші елементи. Органічні сполуки зазвичай асоціюються з життям, хоча попередні дослідження марсіанських метеоритів показали, що вони можуть бути створені небіологічними процесами, які називають абіотичною органічною хімією.

«Розуміння процесів і послідовності подій, які сформували цю багату органічну щедрість, відкриє нові подробиці про придатність Марса до життя і, можливо, про реакції, які можуть призвести до утворення життя», — додав Стіл, який проводив обширні дослідження органічного матеріалу на Марсі. метеоритів, у тому числі Тіссінта, і є членом наукових команд марсоходів Perseverance та Curiosity.

Дослідники змогли ретельно проаналізувати органічні склади метеорита, виявивши зв’язок між типом і різноманітністю органічних молекул і конкретною мінералогією. Результатом їхніх зусиль був найбільш повний каталог різноманітних органічних сполук, знайдених у марсіанському метеориті або у зразку, зібраному та проаналізованому марсоходом. Ця робота розкрила подробиці про те, як розвивалися процеси, що відбувалися в мантії та корі Марса, особливо щодо абіотичної органіки, яка утворилася внаслідок взаємодії води та гірських порід.

Особливий інтерес викликала велика кількість органічних сполук магнію, набору органічних молекул, яких раніше не було на Марсі, які пропонують нове уявлення про геохімію високого тиску та високої температури, яка сформувала глибоке нутро Червоної планети, і вказують на зв’язок між її вуглецем цикл і його мінеральна еволюція.

Дослідники кажуть, що зразки, повернуті з Марса майбутніми місіями, повинні надати безпрецедентну кількість інформації про формування, стабільність і динаміку органічних сполук у реальному марсіанському середовищі.

Exit mobile version