Вчені зробили цифрову реконструкцію мумії “Золотого хлопчика”, який більше століття зберігався в Каїрському музеї

Муміфіковані останки хлопчика-підлітка, які більше століття зберігалися недослідженими в Єгипетському музеї в Каїрі, були вперше розгорнуті в цифровій формі, виявивши надлишок амулетів і рослин, які прикрашали його тіло.

У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Medicine у ​​вівторок, дослідники виявили, що неназваний підліток, якому було всього 14 або 15 років, увійшов у загробне життя в парі білих сандалій. Вони використали комп’ютеризовану томографію, яка дозволяє робити цифрову реконструкцію кісток, кровоносних судин, м’яких тканин тощо за допомогою рентгенівських променів, щоб зазирнути всередину труни.

«Тут ми показуємо, що тіло цієї мумії було багато прикрашене 49 амулетами, чудово стилізованими в унікальній композиції з трьох колон між складками обгорток і всередині порожнини тіла мумії», – зазначив Сахар Салім, радіолог з Каїрського університету, Єгипет. і перший автор на папері. Вони охрестили мумію «Золотим хлопчиком».

Салім зазначає, що прикраси Золотого Хлопчика відповідають деяким ритуалам, викладеним у єгипетській Книзі Мертвих, включаючи сандалі. Він був прикрашений трьома стовпчиками амулетів між складками його обгорток, включаючи предмети, такі як Око Гора — жук-скарабей у грудях і амулет із двома пальцями біля генеталій. Багато прикрас було зроблено із золота.

Всі його органи були видалені, крім серця, і сканування показало, що у нього також були бездоганні зуби.

Труну Золотого хлопчика вперше виявили в 1916 році в некрополі в Наг-ель-Хасая, який був кладовищем міста Едфу. Хлопчик жив у період Птолемеїв приблизно між 330 і 30 роками до нашої ери і, ймовірно, мав високий статус. Причина його смерті невідома, але не було жодних ознак того, що вона була неприродною.

Раніше Салім та її колеги вже в 2021 році цифрово розгортали мумію Аменхотепа I і відповідальні за виявлення ножової рани в горлі Рамзеса III, а також відсутності пальця на нозі, що свідчить про те, що його вбила група вбивць.

Єгиптяни вірили, що життя не закінчується зі смертю. Натомість було загробне життя. Процес муміфікації та закладення в прикраси, амулети та рослини були розроблені, щоб допомогти духам померлих орієнтуватися в потойбічному світі. Золотий хлопчик надає більше доказів похоронних ритуалів і важливості цих прикрас за життя хлопчика в період Птолемеїв.

Дослідження призвело до того, що Єгипетський музей переніс «Золотого хлопчика» з підвалу в головний виставковий зал, де він тепер буде виставлений.

Вас також зацікавить

Читайте також