Наша галактика Чумацький Шлях містить багато загадок. Одне питання, над яким астрономи ламають голову: «Де всі залишки наднових?» Тепер ми можемо отримати відповідь завдяки ретельним спостереженням з пари радіотелескопів в Австралії.
У своїй заяві в понеділок Університет Маккуорі описав нещодавно опубліковане зображення Чумацького Шляху як «найбільш детальне радіозображення нашої галактики». Зображення, яке показує зони народження зірок і наслідки загибелі зірок, є поєднанням спостережень радіотелескопів Askap і Parkes, якими керує CSIRO, національне наукове агентство Австралії.
Наднова — це вражаючий вибух, який знаменує кінець життя зірки. Астрономи зробили прогнози щодо того, скільки залишків наднової має бути в Чумацькому Шляху, але ми ще не помітили стільки, скільки очікувалося. Робота групи радіотелескопів виявила, де ховалися деякі з цих раніше прихованих залишків.
Радіотелескопи вловлюють радіохвилі. Порівняйте це з таким телескопом, як Хаббл, який бачить переважно у видимому світлі. Або з Webb, який використовує інфрачервоне з’єднання. Це різні способи «бачення» Всесвіту.
«Це нове зображення демонструє область Чумацького Шляху, видиму лише для радіотелескопів, де ми можемо побачити розширене випромінювання, пов’язане з газоподібним воднем, що заповнює простір між вмираючими зірками, пов’язане з народженням нових зірок, і гарячі бульбашки газу, які називаються надновими. залишки”, – сказав астроном з університету Маккуорі Ендрю Хопкінс. Повне зображення показує залишки 28 наднових зірок. Лише семеро з них були ідентифіковані раніше.
Як повідомляється, нове зображення є лише початком більшого полювання на слабкі примари наднових. «Підраховано, що в галактиці може бути ще близько 1500 залишків наднових, які астрономи ще не виявили», — сказав Хопкінс. «Пошук зниклих залишків допоможе нам розкрити більше розуміння нашої галактики та її історії».