Четвер, 19 Вересня

Час – це найцінніше, що є в нашому житті, і, здається, нам його ніколи не вистачає. Незалежно від того, чи намагаєтеся ви нашкребти більше часу, чи просто використовуєте те, що у вас є, можна не заперечувати, що можливість повернути час назад буде зручно. Що ж, групі вчених вдалося зробити саме це, хоча це, швидше за все, не призведе до машини часу чи чогось іншого.

Вчені опублікували статтю про відкриття в Scientific Reports. У звіті дослідники детально описують, як їм вдалося повернути час назад у квантовому комп’ютері. Це величезне досягнення, хоча, як було сказано вище, воно навряд чи призведе до винайдення машини часу чи чого-небудь найближчим часом.

Але що це може зробити, так це допомогти зробити квантові комп’ютери більш точними в майбутньому. Але це відкриття не просто довело, що ми можемо певним чином шанувати час. Це також показало, що зробити щось подібне настільки складно і малоймовірно, що шанси на те, що це станеться природним шляхом, дуже незначні, можливо, навіть неможливі.

Всередині квантового комп’ютера Google. 
Джерело зображення: Google

Дослідники кажуть, що вони вирішили перевірити, чи можна отримати час для спонтанного реверсу лише для однієї частинки, навіть якщо лише на частку секунди. Для цього вони вирішили протестувати його як у своїй лабораторії, так і в природному середовищі. Розумний експеримент почався з локалізованого електрона, що, по суті, означає, що вони були досить впевнені щодо його положення в дуже маленькому просторі.

На жаль, квантова механіка є складною сферою, і закони квантової механіки ускладнюють визначення положення електрона з цілковитою точністю. Ідея полягала в тому, що вони зможуть повернути час назад і визначити точне початкове розташування електрона. Вони також виявили, що чим масштабнішим ставав експеримент, тим менш точним він ставав.

Відкриття є інтригуючим і може змінити те, як квантові комп’ютери вимірюють свою точність у майбутньому. Останнім часом ми побачили чимало новин щодо прогресу навколо квантової механіки та комп’ютерів. Ще в 2018 році МКС створила найхолоднішу точку у Всесвіті , а цього року вчені створили матерію з нічого.

Exit mobile version