Археологи виявили залишки храму, присвяченого єгипетському богу сонця Ра, віком 4500 років приблизно за 20 кілометрів на південь від Каїра. Він був побудований з глинобитної цегли і мав розміри 60 м на 20 м.
Храм був побудований приблизно за п’ятої династії Стародавнього Єгипту (близько 2465 р. до н.е. – 2323 р. до н.е.) – “період, коли культ сонця досяг свого апогею” – сказав Массиміліано Нуццоло, содиректор археологічних розкопок і науковий співробітник Інституту середземноморських та східних культур Польської академії наук у Варшаві.
Нещодавно виявлений храм Сонця був побудований з глинобитної цегли і мав довжину 60 м та ширину 20 м. У ньому був L-подібний вхідний портик, внутрішній двір, комори та приміщення, які, можливо, використовувалися для культових цілей, повідомив Нуццоло. “Усі стіни цієї будівлі були оштукатурені у чорно-білих тонах, а також часто зустрічаються сліди розпису у червоних та синіх тонах”, – сказав Нуццоло. Вхідний портик був частково виготовлений з білого вапняку і мав дві вапнякові колони.
Храм був ритуально зруйнований, можливо ще до завершення будівництва, щоб на цьому місці можна було побудувати новий храм Сонця з каменю для фараона на ім’я Ніусерре.
Археологи виявили два родовища артефактів, в одному з яких знаходяться десятки неушкоджених пивних глечиків і кілька тонко зроблених і червоноглиняних судин, а в іншому – відбитки печаток, у тому числі печаток фараонів, що правили за п’ятої та шостої династій.
Археологи не впевнені, який фараон розпочав будівництво цього храму сонця.