Дослідники з Японії створили тарганів-кіборгів, оснащених бездротовою технологією, яка дозволяє дистанційно керувати ними.
Команда з Кластера піонерських досліджень (CPR) інституту Рікен експериментувала з мадагаскарськими тарганами, використовуючи дроти для стимуляції сегментів ніг цих істот довжиною 6 см.
На спинах комах розмістили ультратонку сонячну панель, яка забезпечувала заряд акумуляторів, розміщених у спеціально підігнаних рюкзаках.
Зарядивши батарею псевдосонячним світлом протягом 30 хвилин, дослідники змогли змусити тарганів повертатися ліворуч і праворуч за допомогою дистанційного керування.
Дослідники сподіваються, що цю систему можна буде використовувати на тарганах-кіборгах, створених для перевірки небезпечних зон або моніторингу середовища у важкодоступних місцях.
Попередні спроби створити тарганів-кіборгів передбачали заміну батарей або використання дротового підключення, однак ці методи можуть виявитися незручними для потенційних випадків використання технології.
«Враховуючи деформацію грудної клітки та черевної порожнини під час базової локомоції, гібридна електронна система з жорстких і гнучких елементів у грудній клітці та ультрам’яких пристроїв у черевній порожнині є ефективною конструкцією для тарганів-кіборгів», – сказав доктор Кендзіро Фукуда, старший дослідник. вчений з Riken, який керував дослідженням.
«Більше того, оскільки деформація живота характерна не тільки для тарганів, наша стратегія може бути адаптована до інших комах, таких як жуки, або, можливо, навіть до літаючих комах, таких як цикади в майбутньому».