Спроби Японії стати четвертою країною, яка досягла Місяця, зазнали невдачі, згідно з твітом, поширеним цього тижня. Країнський посадковий модуль OMOTENASHI (скорочення від Outstanding Moon exploration Technologies demonstrated Nano Semi-Hard Impactor) вилетів з ракети Artemis I, але не зміг встановити контакт додому.
По суті посадковий апарат був зондом CubeSat, призначеним для посадки на Місяць і дослідження його поверхні. Це було частиною запуску Artemis I минулого тижня. Однак незабаром після від’єднання від ракети Artemis I наземна команда не змогла зв’язатися з посадковим модулем OMOTENASHI. Це унеможливлювало орієнтацію корабля за Сонцем і підзарядку його акумуляторів.
Японський посадковий модуль був лише одним із трьох CubeSat, приєднаних до запуску Artemis I, призначених для польоту на Місяць. Інші включають ArgoMoon, космічний корабель італійської конструкції, і власну BioSentinel CubeSat-slash-biolab NASA. Ці два ще прямують до Місяця. На жаль, посадковий модуль OMOTENASHI був єдиним, запланованим для контрольованої посадки.
Сподіваємося, що посадковий модуль дозволить краще зрозуміти процес безпечної посадки менших космічних кораблів, що буде життєво важливо для майбутніх досліджень космосу, особливо якщо NASA відправить пілотовану місію на Марс у 2030-х роках. Оскільки вони не змогли підключитися до посадкового модуля OMOTENASHI, команда не змогла завершити заплановане приземлення.
Розчаровує те, що японський посадковий модуль падає під час своєї подорожі. Однак не чутно, коли космічні кораблі втрачають зв’язок або повністю виходять з ладу під час виконання цих місій більшої дальності. Хоча подорож із Землі на Місяць все ще відносно близька, для космічного корабля може бути небезпечно. Таким чином, шанси OMOTENASHI досягти Місяця вже були спотворені.
Сподіваємось, ми зможемо дізнатися більше від двох інших посадкових апаратів, які планується прибути на поверхню Місяця, і сподіваємося, що Японія отримає ще один шанс відправити місячний посадковий модуль, такий як OMOTENASHI, наступного разу під час старту місії НАСА «Артеміда».