Чому не можна заряджати смартфон до 100%: корисно знати

«Навіщо постійно стежити за смартфоном, що заряджається, якщо можна просто забути про нього на кілька годин і зняти з зарядки лише тоді, коли рівень батареї напевно буде стовідсотковим?» Так міркують багато користувачів, тому завжди заряджають гаджет “до кінця”.

Здавалося б, так і потрібно робити: зарядивши акумулятор до 100% можна не турбуватися про те, що смартфон швидко розрядиться. Однак досвідчені користувачі радять діяти інакше. Вони рекомендують постійно стежити за відсотковим показником батареї гаджета, що заряджається.

Важливо, щоб рівень заряду не досяг 100%.

Чому мобільник не можна заряджати до 100%

Тому що у разі «повної» зарядки губиться один зайвий цикл.

Річ у тім, кожен акумулятор розрахований кілька сотень циклів зарядки/разрядки. Якщо повністю розрядити смартфон, а потім зарядити його до 100%, то буде витрачено одразу два цикли.

А ось зарядка з 20% до 90% – це лише один цикл. Якщо завжди заряджати мобільний телефон так, то акумулятор прослужить набагато довше. Втрата ємності буде повільною.

Таким чином, бажано періодично перевіряти рівень заряду підключеного до розетки мобільного телефону. Зняти смартфон із зарядки бажано до того, як показник стане вищим за 90%. Якщо у користувача немає можливості стежити за рівнем заряду, можна використовувати спеціальні програми.

Вас також зацікавить

Популярне