Роботи можуть краще виявляти проблеми з психічним здоров’ям у дітей, ніж тести, які проводяться батьками, або самозвіти дітей, йдеться у новому дослідженні.
Команда робототехніків, комп’ютерників та психіатрів із Кембриджського університету провела дослідження за участю 28 дітей віком від 8 до 13 років. Робот-гуманоїд розміром із дитину провів серію стандартних психологічних опитувальників з метою оцінки психічного благополуччя кожного учасника.
Діти охоче довірилися роботу, у деяких випадках поділившись з ним інформацією, якої вони ще не ділилися за допомогою стандартного методу оцінки – онлайн або особистого анкетування. Це перший випадок використання роботів з метою оцінки психічного благополуччя дітей.
Дослідники кажуть, що роботи можуть стати корисним доповненням до традиційних методів оцінки психічного здоров’я, хоча вони не призначені для заміни професійної психіатричної допомоги. Результати були представлені 1 вересня на 31-й Міжнародній конференції IEEE з інтерактивного спілкування роботів та людей у Неаполі.