Передайте привіт Біттлу – він не такий небезпечний на вигляд, як його старший брат, робот-собака Boston Dynamics Spot. Він важить всього 10,2 унції (290 грам) і має розмір лише 7,9 дюймів (20 см) від носа до хвоста. Bittle буквально розміром з долоню. Хоча не дозволяйте його мініатюрним розмірам вводити вас в оману.
Озброєний 10 сервомоторами, які приводять в дію його кінцівки та шию, Біттл приблизно так само здібний, як собака-робот Boston Dynamics. Насправді він може виконувати команди, вивчати трюки та виконувати їх за бажанням! Звучить так, ніби Біттл — досить дорога маленька домашня тварина, чи не так? Що ж, створений як система створення роботів та інструмент навчання STEM, щоб люди могли вчитися та грати, Bittle коштує всього близько 299 доларів.
Створений на платформі з відкритим вихідним кодом, Bittle — це чудовий запатентований робот, який робить навчання коду абсолютно зрозумілим. Набір для створення робота поставляється з пластиковим корпусом, який ви можете придбати в розкладеному вигляді та зібрати самостійно, або заплатити 10 доларів, щоб отримати його в зібраному вигляді та готовому до використання. Кожен біттл поставляється з 10 сервомоторами, пластиковими деталями корпусу, фірмовою платою, сумісною з Arduino Uno, Bluetooth і WiFi ключами, акумуляторною батареєю 7,4 В та інфрачервоним пультом дистанційного керування, щоб керувати вашою собакою та виконувати трюки. Здебільшого Bittle має модульний дизайн, і ви можете додавати/віднімати елементи, щоб створити собаку, про яку ви мрієте.
Програмований біонічний приятель розуміє багато мов, C++ через Arduino IDE, Python, Codecraft (середовище кодування, схоже на Scratch) і купу людських мов (що вимагає використання Raspberry Pi для розпізнавання голосових команд). Його також можна запрограмувати на легку ходьбу, біг, стрибання та підйом на перешкоди. Ви можете підключити інфрачервоний датчик, який допоможе Біттлу виявляти перешкоди, а неймовірно спритні та гнучкі кінцівки допоможуть Біттлу навіть піднятися, якщо він звалиться. Більше того, його дизайн з відкритим вихідним кодом, заснований на чотириногому робототехнічному фреймворку Petoi OpenCat, означає, що весь код Bittle знаходиться в репозиторії GitHub, щоб ви могли негайно почати майструвати.
Якщо ви хочете отримати від Bittle трохи більше, ніж просто трясти лапами і сидіти за командою, його модульна конструкція дійсно дає вам свободу досліджувати справжні можливості цього крихітного собаки. Рот Біттла можна оснастити чимось на зразок крихітного модуля камери, який дозволяє собаці знімати відео, бачити речі та реагувати програмно. Незважаючи на те, що собака важить лише 290 г., вона може нести річ, яка в два рази важче. Це робить її ідеальною для виконання завдань щось принести, наприклад печиво або інші крихітні предмети.
Акумулятор Bittle забезпечує одну годину безперервного використання, відкриваючи купу веселих можливостей, а любителі пригод також можуть поміняти голову Біттла іншими структурами з 3D-друку або розфарбувати тіло Біттла, налаштувавши його зовнішній вигляд, щоб Біттл виглядав як деякі інші тварини.
Petoi, творці Bittle (і його котячого аналога Nybble), розробили чотириногого робота, щоб він був усім, від милої іграшки до потужної навчальної платформи, яка дає вам уявлення про те, як роботи працюють і як вони розуміють сигнали та команди. Bittle постачається з інфрачервоним пультом дистанційного керування, який дозволяє керувати ним, а також має супутні мобільні та настільні додатки, які створюють ідеальну основу для експериментів з робототехнікою.