Чому у вихлопній трубі утворюється конденсат: про що це говорить

Нерідко з вихлопної труби автомобіля витікає конденсат, що турбує одних автомобілістів і не турбує інших. Спробуємо розібратися, чи можна вважати це значним явищем і чи варто через це турбуватися зайвий раз і звертатися на СТО.

Насправді походження конденсату обумовлено фізичними явищами та різницею температур. Частіше він утворюється в холодну пору року, коли метал, що нагрівся, починає остигати на холодному повітрі, через що і утворюється конденсат в глушнику, який ще й замерзає при негативних температурах.

Єдине, на що потрібно звертати увагу – це колір диму з вихлопної труби. Якщо він білий при запуску двигуна, це може вказувати на попадання антифризу в камеру згоряння. В інших випадках пара з вихлопної труби та конденсат не становлять серйозної загрози.

Найгірше, що може статися – це розвиток корозії на металевих елементах через високу вологість.

Деякі водії мають труднощі при запуску двигуна через крижану пробку, але випадки, коли конденсат повністю перекрив би систему, малоймовірні.

Найпростіший спосіб позбутися вологи у випускній системі – це загнати автомобіль під ухил передньою частиною вгору і дати навантаження на двигун, або просто прогазувати. Автомобілісти кажуть, що у такий спосіб можна злити до одного літра води.

Вас також зацікавить

Популярне