Manta, яка створює розкішний літак для сегмента eVTOL, переходить у бізнес медичних транспортних засобів. Літак ANN2 італійського виробника був розроблений для польотів заможних осіб і керівників компаній у регіональні поїздки, але гібридна конструкція зробила його життєздатним судном для транспортування органів і медичного персоналу.
Італійський виробник eVTOL заявив, що переналаштує свій літак для Avionord, міланської компанії, яка надає послуги швидкої допомоги. Avionord, яка придбала міноритарний пакет акцій Manta, погодилася придбати до 15 літаків ANN.
«Платформа Manta ANN — це єдина eVTOL, яка пропонує радіус дії в кілька сотень миль, що корисно для місій з транспортування органів для трансплантації з однієї лікарні в іншу, уникаючи залежності від аеропортів та автомобільного транспорту», — сказав Еудженіо Кремасколі, генеральний директор Avionord у заяві. «ANN eVTOL дозволить нам скоротити час транспортування органів, термін служби яких обмежений, якщо вони не підключені до спеціального обладнання. Це також матиме знижену вартість».
Манта каже, що ANN2 матиме запас ходу 373 милі та швидкість 186 миль на годину. Судно побудовано з карбонової композитної рами з двома крилами з V-подібним хвостом і чотирма похилими канальними вентиляторами. Бортові генератори виробляють електроенергію в польоті, щоб збільшити дальність. Але ANN – це також капелюх гібридного дизайну, який працює як літак eSTOL (короткий зліт і посадка). Він може рухатися вертикально, як гелікоптер, або злітати на злітно-посадковій смузі на відстані до 100 ярдів, як звичайний літак.
Beta Technologies рухається в протилежному напрямку. Генеральний директор Beta Кайл Кларк вважає, що громадськість буде визнана, оскільки виробники eVTOL спочатку будуть використовувати свої літаки для непасажирських послуг, таких як доставка органів і транспортування вантажів. «До того часу, коли ми отримаємо міське середовище, яке прийме літак, ми матимемо мільйони годин польоту», — сказав Кларк нещодавно на конференції з бізнес-авіації.
Але Манта каже, що дизайн ANN2 дозволить йому виконувати кілька місій. «З самого початку літак був запланований на відповідну дальність і швидкість у поєднанні з низькими вимогами до інфраструктури та загальними витратами — це частина вартості гелікоптера — щоб він був придатним для цих операцій», — сказав Лукас Маркезіні, Генеральний директор Manta Aircraft.
Компанія заявила, що планує побудувати літак, який може перевозити від 2 до 5 пасажирів. Manta планує розпочати сертифікаційні випробування у 2023 році, а виробництво — у 2025 році.