У міру розпалу гонки за автономні транспортні засоби компанії-виробники автомобілів прагнуть бути першими, хто виведе на ринок автономні технології високого рівня. Схоже, Mercedes вийшов переможцем у вирішальній боротьбі з Tesla, забезпечивши собі позицію першої сертифікованої компанії з автономних автомобілів рівня 3 у Сполучених Штатах.
Автономність рівня 3, також відома як умовна автоматизація, визначена Товариством автомобільних інженерів як третій рівень автоматизації водіння, і вона дозволяє автомобілям керувати самостійно в певних ситуаціях. Як повідомляється, водієві не потрібно керувати кермом і педалями, але він все одно повинен бути пильним і готовим взяти керування в будь-який момент. Велика кількість компаній-виробників автомобілів запекло змагалися за те, щоб стати першою компанією з автономією 3-го рівня, причому Tesla та її функція повного автономного керування були сильним суперником із самого початку. Однак компанія зрештою не змогла отримати необхідні сертифікати.
Поки що незрозуміло, хто нестиме юридичну відповідальність у разі ДТП – водій чи автовиробник. Це робить автономію рівня 3 дискусійною темою. Наразі лише штат Невада в США схвалив цей проект. Дімітріс Псілакіс, генеральний директор і керівник відділу маркетингу та продажів у Північній Америці Mercedes-Benz USA, висловив гордість за непохитну відданість компанії інноваціям.
Технологія Drive Pilot є основою успіху Mercedes, яка плавно інтегрує різні технології, включаючи камери, GPS , LiDAR , радар, ультразвукові датчики та аудіо мікрофони для забезпечення безпечного автономного водіння. Наразі Drive Pilot доступний лише в останніх моделях S-Class і EQS Sedan. Незважаючи на те, що рівень автономії третього рівня є лише однією з віх на шляху до повністю автономного водіння, досягнення Mercedes встановлюють новий стандарт для галузі та показують, що ця технологія тепер є реальною реальністю.