Останнім часом ринок електричних транспортних засобів почали активно наповнювати позашляховиками різних форм і форматів — ймовірно, попит є, якщо великі виробники так серйозно займаються цим питанням. Наприклад, компанія Renault 18 жовтня офіційно представила світові свій новий проект під назвою 4EVER Trophy, який є умовною реінкарнацією позашляховика Renault 4, створеного для перегонів пустелею в рамках турніру 4L Trophy. Ймовірно, компанія вже готується переводити змагання на повністю електричні транспортні засоби, так що на честь цього і був представлений новий проект електрокара.
Так, варто відразу уточнити, що на даний момент Renault 4EVER Trophy є лише прототипом, а не серійним транспортним засобом. Виробник просто вирішив показати, що чекає на шанувальників бренду в майбутньому, при цьому продемонструвавши дизайн кузова наступного покоління. Зовні транспортний засіб виглядає досить грубо і практично – немає ніяких зайвих елементів декору, яскравих елементів або стильних рішень, які позашляховику насправді зовсім без потреби. Це суворий автомобіль, який готовий до поїздок піском, брудом, лісами, полями і бездоріжжям.
Окремо хотілося б звернути увагу, що прототип Renault 4EVER Trophy на даху має запасне колесо, що вкрай важливо з урахуванням сценаріїв, в яких цей автомобіль буде експлуатуватися. Але якщо користувачеві не потрібне це колесо або він готовий розмістити його у багажному відділенні, то на даху можна буде легко розмістити кріплення для додаткового багажника, велосипедів, намету чи обладнання. На задньому вікні розташована панель з лопатою і спеціальним майданчиком з підвищеним зчепленням – це дозволяє витягнути машину, якщо одне або кілька коліс буксують в піску, снігу або бруду.
На жаль, інформації про технічні характеристики автомобіля поки що немає – виробник просто заявив, що кліренс у позашляховика складе 20 сантиметрів при колесах 19 діаметра та міцним захистом днища (там розташовані акумуляторні батареї). Про дальність поїздки на одному заряді поки що даних немає, як і про потужність силових установок. Втім, це лише прототип, який може вирушити в серійне виробництво років через п’ять, тому відсутність точних характеристик цілком очікуване явище.