Система екстреного гальмування не справляється з аваріями на звичайних швидкостях

Автоматичне екстрене гальмування (AEB) добре допомагає запобігти зіткненням із заднім ходом на низьких швидкостях, але не дуже добре, коли автомобілі рухаються на більш нормальних швидкостях, згідно з новим дослідженням Американської автомобільної асоціації (AAA).

Використовуючи чотири поширені автомобілі, AAA вирішила перевірити систему AEB на практиці, щоб побачити, як вона розвивалася з того часу, як вперше з’явилася на серійних автомобілях майже 20 років тому. Результати виявилися не дуже добрими.

“Автоматичне екстрене гальмування добре справляється з обмеженим завданням, для якого воно було розроблене”, – сказав у своїй заяві Грег Бреннон, директор AAA з автомобільної техніки та промислових відносин. “На жаль, це завдання було поставлено багато років тому, а стандарти регулювання аварій на низьких швидкостях не змінилися”.

За роки свого існування система AEB довела свою користь у зниженні кількості зіткнень із заднім ходом на низькій швидкості, але AAA хотіла подивитися, наскільки добре вона працює у двох більш поширених – і більш смертоносних – сценаріях аварій: Т-подібні зіткнення та ліві повороти перед зустрічними автомобілями.

Результати виявилися досить обтяжливими. В обох тестах, як у випадку Т-подібних зіткнень, так і при лівому повороті перед зустрічним автомобілем, система AEB не змогла запобігти жодному зіткненню, підготовленому AAA. Система також не змогла попередити водія та знизити швидкість автомобіля.

У випробуваннях на зіткнення ззаду система AEB показала себе трохи краще – за умови, що швидкість була низькою.

Вас також зацікавить

Читайте також