Китай представив новий водневий/суперконденсаторний потяг, здатний розвивати швидкість 100 миль/год (160 км/год), що робить його найшвидшим на сьогоднішній день водневим потягом. Поїзд, розроблений спільно державним промисловим гігантом CRRC (найбільшим у світі виробником залізничних транспортних засобів) і Chengdu Rail Transit, є першим у Китаї пасажирським потягом, що працює на водні. Він пропонує запас ходу 373 милі (600 кілометрів) і викидає лише воду, що робить його потягом з нульовим рівнем викидів. Ось подробиці.
Однією з головних особливостей цього поїзда є можливість автономного водіння, яка забезпечується технологією зв’язку 5G. Поїзд також має можливість автоматично прокидатися, запускатися, зупинятися та повертатися на завод. Незважаючи на те, що наразі Німеччина є лідером у виробництві водневих потягів, з 14 експлуфатованими поїздами, потяги CRRC здатні перемагати німецькі потяги на швидкості близько 20 км/год (12 миль/год). Проте німецькі потяги наразі мають набагато більший діапазон – близько 620 миль (1000 км).
Варто зазначити, що в той час як Японія та Південна Корея були найбільш активними країнами, які пропагували екологічний водень як транспортне рішення, Китай наразі лідирує з точки зору фактичного розгортання водневих заправних станцій. Згідно зі статистикою Information Trends, у світі налічується лише понад 1000 водневих АЗС, близько третини з них у Китаї.
Цей крок Китаю є значущим, оскільки країна, яка контролює більшу частину ланцюга постачання літієвих батарей, зараз тихо розробляє водень на максимальній швидкості. Прагнення до електричної революції здається розумним, оскільки літієва криза загрожує різким зростанням цін і перешкоджає цьому. Альтернативи водню ще зарано.