Falcon Solar виглядає як літак супергероя, який працює виключно на сонячній енергії та має форму хижого птаха, на честь якого він названий. Незважаючи на відсутність видимої рушійної системи для зльоту, а також закрилок або елеронів в крилах для підйому або повороту, чи може цей експериментальний дизайн надихнути виробників рухатися вперед з літаками, що працюють від сонця? Щоб туди потрапити, знадобиться набагато більше технологій.
«Ми хочемо представити новий погляд на екологічно чисту авіацію», — сказав Robb Report Ласло Немет, чия будапештська фірма Lasko Design створила концепцію. «Я вважаю, що сучасні технології достатньо передові, щоб дозволити нам літати на сонячній енергії. Це може стати реальністю до самокерованих автомобілів».
Форма літака нагадує літак з треугольним крилом, який використовується у військових та надзвукових реактивних літаках, таких як Concorde, але Falcon Solar робить його крок далі з вигнутими крилами та елегантним, схожим на хижого птаха. «Хижі птахи швидкі, а природа протягом століть надихала інженерів та дизайнерів», — каже Немет. «Сьогодні ми можемо літати вище швидкості звуку, але якою екологічною ціною? Чи зможемо ми поєднати ефективність польоту птахів із більшою швидкістю?»
«Конструкція порушує звичайну конструкцію літака і використовує переваги літаючих крил», — каже Немет. «Форма унікальна тим, що фюзеляж також створює значну підйомну силу, забезпечуючи поверхню для сонячних панелей». Цей дизайн спрямований на «більш екологічний та ефективний пасажирський транспорт», додає він. Команда конструкторів складається з інженерів, які є пілотами з більш ніж 20-річним досвідом польотів.
Неясно, чи Falcon Solar коли-небудь зійде з місця, хоча Немет наполягає, що попереду ще багато чого. «Концепція свідомо не показує все, особливо пропульсивну систему», — каже він. «З аеродинамічної точки зору літак реалізований і має хороші характеристики». Проект проходить через оптимізацію розрахункової рідинної динаміки, і розробляється менша модель з дистанційним керуванням з розмахом крил 16 футів.
«Перші тестові польоти будуть тривалими та демонструвати швидкість», — каже Немет. «Другою метою є впровадження повністю автоматичної антенної підзарядки».