Вибір місця у літаку – серйозна справа. Більшість шукають такі місця, де можна витягти ноги. Але є й інші фактори, що впливають на комфорт. Наприклад, деякі крісла не дозволяють відкинутися назад, а до інших доносяться запахи з туалету. Але якщо знати про проблемні місця, то їх можна уникнути.
Сидіння перед ящиком із пристроями для голосових оголошень. Немає можливості поставити сумку під сидіння попереду або витягти ноги.
Останній ряд сидінь у кожному салоні. Зазвичай вони знаходяться поруч із вбиральнею або кухнею, до того ж там не відкидаються спинки сидінь.
Сидіння біля головного виходу. Плюс це те, що там можна витягнути ноги. Але є і мінуси. Так, наприклад, не можна поставити речі під сидіння спереду, бо воно відсутнє. Крім того, вони незручні тим, що столик для їжі складається всередину підлокітників. До того ж, це найхолодніше місце в літаку. Якщо цього замало, то треба врахувати, що в екстреній ситуації на пасажирів цих місць покладається відповідальність за евакуацію людей.
Зламане сидіння. За статистикою, люди, що часто літають, рано чи пізно потрапляють на таке. Воно може погано відкидатися, бути нестійким, а то й зовсім не відкидатися. Нерідко буває пошкоджена ділянка, де розташовані гнізда для підключення навушників або телеекрану. Найгірше – це те, що заздалегідь невідомо, яке сидіння поламане, і якщо в літаку немає вільних місць, пересісти не вдасться.
Сидіння поруч із туалетом. Ці місця погані не лише через “аромати”. Проблеми викликає і черга до вбиральні. Стоячі в ній можуть спертися на ваше сидіння або почати розмови один з одним над вашою головою, а можуть і ліктем зачепити. Загалом політ буде веселим, поспати не вдасться.
Сидіння у вкорочених рядах. У деяких моделях літаків позаду є два ряди по два сидіння. Здається, що ці місця кращі через відсутність середнього сидіння, але це не так. По-перше, вони згнаходяться трохи далі від стіни, так що спертися на неї не вдасться. По-друге, у цей проміжок може виставити ногу сусід ззаду.
Сидіння між вікнами. Помилуватися ландшафтами внизу не вдасться. До того ж неможливо регулювати освітлення із вікон, що знаходяться попереду або позаду.
Сидіння в останньому ряду. Мало того, що воно не відкидається, так ще й розташовується поруч із вбиральнею. А після посадки доведеться довго чекати на свою чергу на вихід з літака.
Сидіння перед точкою зміни рядів. Через форму фюзеляжу ряди по 4 сидіння змінюються рядами по 3 і по 2. Сидіння в точках переходу зазвичай відрізняються тим, що не завжди є куди витягнути ноги або поставити сумку.
Сидіння перед дверима на вихід. Сидіння поруч із виходом мають більше місця для ніг, але це досягається за рахунок сидінь попереду дверей. Вони не відкидаються зовсім або відкидаються зовсім небагато.
Сидіння посередині ряду. Невелике задоволення провести кілька годин затиснутим між двома незнайомими людьми. Зазвичай такі місця дістаються тим, хто пройшов реєстрацію в останній момент, тому в аеропорт краще приїжджати заздалегідь.
Передні сидіння прямо за перегородкою. Там більше місця для ніг, але нікуди поставити сумку. Ці сидіння вужчі, ніж звичайні, через іншу конструкцію столика для їжі, а вид з них відкривається на голу стінку. До того ж інші пасажири намагаються скористатися простором між цим рядом і перегородкою як проходом.