Перший у світі постер до фільму виставили на аукціон

28 грудня 1895 р. кіноіндустрія зробила свої перші кроки, влаштувавши скромний показ у паризькому кафе Grand Cafe. Брати Люм’єр продемонстрували свою працю, але зі 100 місць було зайнято лише 30. Згодом люди оцінили витрачені братами сили, а фільм отримав постер, який нещодавно виставили на аукціон.

На 15-хвилинному сеансі в 1895 було показано 13 їх короткометражних фільмів, кожен з яких тривав менше хвилини. Такий невибагливий початок ознаменував народження кінематографа, але майбутнє цієї нової технології було ще неясно. Можливо, на перший показ забракло глядачів, але незабаром біля входу до імпровізованого кінотеатру утворилися черги. На початку 1896 року понад 2000 глядачів заплатили по 1 франку, щоб побачити шоу Люм’єрів.

Успіх призвів до створення рекламних плакатів, і один із них, виконаний у альбомному форматі, виставлений на аукціон як рідкісний артефакт зародження кінематографу. Аукціон Heritage Auctions оцінює його вартість у 50-100 тис доларів. Але скільки будуть готові віддати за нього ентузіасти – питання відкрите.

Вас також зацікавить

Популярне