Плануєте поїздку за кордон? Не знаєте, чи не погіршиться ваше здоров’я? Чи, може, ви будете травмованими? Ці думки можуть виникати у будь-кого, хто збирається в далеку мандрівку в іншу країну. У складних ситуаціях, коли виникають проблеми зі здоров’ям, вам допоможе туристична страховка. Досвідчені мандрівники стверджують, що цей поліс завжди допомагав за умови настання будь-яких форс-мажорних обставин.
Що таке туристичне страхування?
Основною метою такого поліса є покриття витрат на медичну допомогу за кордоном. У більшості країн вартість лікування дуже висока, і відсутність страховки може призвести до значних фінансових втрат. Крім медичних послуг, багато страхових компаній включають у поліс підтримку в інших критичних ситуаціях.
Заощаджувати на своєму здоров’ї та безпеці за кордоном — погана ідея. Витрати на медичні послуги можуть у десятки разів перевищити ту суму, яку ви заплатите за туристичне страхування.
Вартість страховки залежить від таких факторів:
- напрямок подорожі. Поліс для країн із дорогою медициною (наприклад, для поїздки до США чи Канади) коштуватиме дорожче, ніж для подорожей до країн Європи чи Азії;
- тривалість мандрівки. Чим довше ви перебуваєте за кордоном, тим вищою є ціна страховки, оскільки збільшуються ризики виникнення страхових випадків;
- мета візиту. Тарифи залежать від мети поїздки — чи то звичайний туризм, чи то активні види відпочинку (гірські лижі, дайвінг та інші екстремальні активності);
Включення додаткових опцій (страхування багажу, компенсація за скасування рейсу, юридична допомога та інші) також впливає на остаточну ціну страховки.
Як вибрати оптимальний поліс
Щоб поліс забезпечував достатній рівень захисту, важливо враховувати особливості поїздки та можливі ризики. Страхова компанія UNIQA пропонує своїм клієнтам вибір із двох основних програм туристичного страхування — «Стандартна» та «Максимальна»
Програма «Стандартна» включає:
- покриття медичної допомоги;
- екстрені стоматологічні послуги;
- компенсацію в разі настання нещасних випадків;
- захист від втрати багажу.
Програма «Максимальна» додатково надає:
- компенсацію при втраті документів;
- виплати за затримку рейсу;
- покриття видатків на юридичну допомогу.
Клієнти можуть вибрати ліміт покриття, що становить 30000 або 50000 євро. Важливо враховувати, що страхування поширюється на людей віком до 70 років.
Як працює туристична страховка
Страховий поліс забезпечує цілодобову інформаційну та фінансову підтримку за кордоном. У разі настання страхової події дійте так:
- зателефонуйте за номером, вказаним у полісі, або надішліть запит онлайн. Надайте оператору інформацію про ваше поточне розташування та розкажіть, що сталося;
- залишіть контактний номер телефона для зворотного зв’язку;
- дотримуйтесь рекомендацій спеціалістів зі служби асистансу. Для вас буде організована допомога — направлення до найближчої медичної установи або виклик лікаря за вашим місцем перебування.
Якщо довелося оплачувати послуги самостійно, обов’язково зберігайте виписки з діагнозом, сплачені рахунки, чеки, квитанції, рецепти на медикаменти, чеки на таксі та переговори, пов’язані з інцидентом.
Після повернення додому ви маєте 30 днів, щоб подати заявку на відшкодування витрат.
Але за можливості не звертайтеся до лікарні без консультації з асистансом, якщо це не вкрай важлива потреба. У сервісному центрі вам підкажуть, як діяти, щоб уникнути зайвих витрат. Отже, поліс туристичного страхування — це гарантія вашого спокою за кордоном та впевненості в будь-яких ситуаціях.