В Австралії зник крихітний радіоактивний об’єкт, який містить цезій-137

В Західній Австралії тривають термінові пошуки після того, як було повідомлено про зникнення крихітної радіоактивної капсули під час транспортування з шахти.

​Срібна капсула розміром 8 х 6 міліметрів, яка використовується в гірничих роботах, вважалася зниклою з середини січня, повідомили в екстрених службах.

За даними Департаменту охорони здоров’я Західної Австралії, він містить радіоактивну речовину цезій-137.

Вважається, що капсула впала з вантажівки під час транспортування до сховища.

Цезієва капсула біля монети для порівняння. (DFES)

Представники охорони здоров’я попереджають, що він може викликати променеві опіки або хворобу, якщо поводитися з ним.

Пожежні та екстрені служби повідомили, що капсула була втрачена між віддаленим містом Ньюман і передмістями північного Перта на відстані приблизно 1400 кілометрів.

Офіційні особи попередили населення не брати капсулу в руки, якщо її знайдуть, і звернутися до служби екстреної допомоги.

«Занепокоєння полягає в тому, що хтось підхопить це, не знаючи, з чим має справу», — сказав д-р Ендрю Робертсон, головний лікар охорони здоров’я Західної Австралії.

Речник пожежної служби сказав, що під час пошуків, які можуть тривати тижні, вони приділяють першочергову увагу населеним пунктам.

Влада була попереджена лише в середу після того, як компанія, відповідальна за капсулу, зрозуміла, що вона зникла, додав він.

Вас також зацікавить

Популярне