Норвезький археолог-аматор виявив стародавній скарб коштовностей. Про це повідомляє Норвезький університет природничих та технічних наук.
Клад лежав неподалік комуни Схьордал, губернія Тренделаг. Всього було виявлено 46 срібних предметів, але лише два з них були цілими виробами. Інші 44 були фрагментами браслетів, намиста, інших прикрас, а також монети. Вчені також здивувалися, що в одному скарбі лежало кілька фрагментів тих самих предметів, нібито їх розібрали, тоді як зазвичай так не буває. Таким чином, археолог-аматор Павло Беднарський зробив рідкісну знахідку.
Виявлене срібло важить 42 грами. Судячи зі збірки правових звичаїв «Закони Гулатінга», це дозволило б придбати на той час шість корів. Майкснер звернула увагу на широкий браслет, поділений на вісім частин. За її словами, подібні прикраси почали виготовляти у Данії у VIII столітті нашої ери. Крім того, вона вказала на вік арабських монет, які були присутні у скарбниці. Близько трьох чвертей арабських монет епохи вікінгів, які знайшли у Норвегії, були викарбувані між 890 та 950 роками нашої ери. Однак чотири монети з нового скарбу датуються кінцем 700-х — початком 800-х років, вік ще трьох не вдалося встановити. На думку Майкснера, скарб можна датувати приблизно 900 роком.
Традиційно норвежці епохи вікінгів асоціюються з гарним озброєнням і багатими скарбами, але насправді переважна більшість населення жила дуже бідно. Саме тому люди ставали вікінгами — учасниками заморських походів заради прибутку, наймання або, в окремих випадках, поселення у сприятливих умовах. Реальне багатство в ході цього знаходили лише одиниці з тисячі, переважно — вожді.