Сьогодні, 22 січня, Китай святкує Новий рік. Це свято також має дві інші назви – Місячний Новий Рік або Свято Весни. Цікаво, що за китайським календарем настав 4720 рік, а не 2023 рік, як для багатьох країн світу. Згідно зі східним гороскопом він пройде під заступництвом Чорного Водяного Кролика або Кота (так вийшло, тому що в китайській мові обидві ці тварини позначаються одним і тим же ієрогліфом).
Традиційні страви на новорічному столі – домашні пельмені та риба
Як повідомляє Focus, для кожного китайця традиції та святковий стіл в цей день є дуже важливими. Так, кожна страва на святковому столі символізує удачу та благоденство. Актуальні новини Україні сьогодні пишуть, що в цей день місцеві жителі готують традиційні страви: домашні пельмені, курячий суп, солодкий рис із цукатами, свинину, рибу, яка до речі символізує достаток та процвітання у Новому році.
На новорічні свята в Китаї всюди можна побачити ярмарки з безліччю новорічних товарів, таких як одяг, феєрверки, прикраси, їжа та різноманітні сувеніри. Ринки та будинки прикрашають величезною кількістю червоних ліхтарів, а двері – червоними плакатами з поетичними творами.
Феєрверки та дзвони – оберіг від нещасть та джерело успіху
До речі, запускаючи феєрверки та петарди, китайці сподіваються відкинути всі нещастя та залучити успіх у новому році. Дзвін також вважається особливим символом свята. Китайці вірять, що дзвін великого дзвону може оберегти будинок від нещасть і принесе успіх, тому в новорічну ніч вони часто відвідують храми де є такі дзвони.
Новорічна вечеря – одна з найкращих традицій, яка об’єднує всю велику родину. Як правило, сім’ї збираються в будинку старшого родича, але в останні роки багато хто святкує новорічну вечерю в ресторані. У святкову ніч не заведено спати. Однією з незмінних традицій на свято є дарування червоного конверта з грошима, який обов’язково презентують людям похилого віку та дітям. Вважається, що гроші в червоному конверті відганяють зло, зберігають здоров’я та дарують добробут.
Гучне 15-денне свято з грандіозним та заворожуючим завершенням
Цікаво, що китайський Новий рік – це 15-денне свято. Воно проходить гучно та яскраво. Щодня родини ходять один до одного в гості. На вулицях проходять урочисті паради з величезними драконами та левами, які супроводжує музика, танці та гучний бій у барабани.
Завершує цей марафон святкування незмінне Свято ліхтарів, яке проходить в останній 15 день. В цей день по всій країні можна побачити величезну кількість паперових ліхтариків різних форм, кольорів та розмірів. Китайці вірять, що надвечір на землю спускаються душі померлих предків, щоб відзначити це свято разом з сім’єю, а потім знову повертаються на небеса. Вважається, що запаленні мільйони ліхтариків, що повільно підіймаються ввись, освітлюють їм дорогу.